آرشیو پنج‌شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۸، شماره ۵۵۹۹
ورزش
۴

سرمربی تیم ملی همچنان از دید رسانه ها پنهان است

نگذاشتند اسکوچیچ با رسانه ها حرف بزند!

فدراسیون فوتبال دراگان اسکوچیچ را از انظار عمومی و همین طور از دید رسانه ها پنهان کرده است. همه جای دنیا عرف است وقتی یک نفر سرمربی تیم ملی کشوری می شود رودرروی خبرنگاران می نشیند و به سوالات آنها پاسخ می دهد؛ اما فدراسیون فوتبال تصمیم گرفته اسکوچیچ را کلا پنهان کند. روز گذشته با یکی از نزدیکان این مربی تماس گرفتیم تا از کانال او گفت وگویی با مربی کروات داشته باشیم ولی او به جام جم گفت: «ما رابطه خوبی با رسانه ها داریم ولی از داخل فدراسیون آقای علوی(سخنگو و مدیر روابط عمومی فدراسیون و مدیر رسانه ای تیم ملی) به ما اعلام کردند ایشان فقط باید با هماهنگی حرف بزند. بعد هم تاکید کردند فعلا اصلا حرف نزنند.»

فدراسیون فوتبال درباره ویلموتس هم دقیقا چنین روشی را پیاده کرد. مربی بلژیکی که به تیم ملی آمده بود، کلا با رسانه ها قایم باشک بازی می کرد. البته این سیاست تاج و تیم رسانه ای اش بود. امیر مهدی علوی هر بار خبرنگاران را می دید از این می گفت که فدراسیون هراس دارد مبادا خبرنگاری از ویلموتس سوال بی ربط بپرسد. منتقدان می گویند این ترس فدراسیون فوتبال به دلیل انتخابی است که داشته است. آنها موافق هیچ گونه سوال چالشی نیستند و حتی دوست ندارند کسی آنها را به چالش بکشد. در دوره ویلموتس دقیقا همین سیاست پیاده شد. درست در روزهایی که ویلموتس قراردادش را فسخ کرده بود، مهدی تاج به خبرنگاران می گفت: «او خیلی مربی نجیبی است که اصلا به ما نمی گوید پولش را می خواهد!»

حاصل این پنهان کاری ضرر سنگین فوتبال و گلایه شدید طرفداران و رسانه ها بود. آنها بیشتر از اتفاقی که رخ داد به رفتارهای فدراسیون انتقاد داشتند. گلایه آنها این بود که چرا امیر مهدی علوی، سخنگوی این فدراسیون یک روز در میان مصاحبه می کند و می گوید ویلموتس خیلی با شخصیت است و اصلا حرف از پول نمی زند، ولی پشت پرده قراردادش را فسخ می کند؟

 با این سیاست احتمالا همان بلا سر تیم ملی و اسکوچیچ هم می آید. سه شنبه شب گذشته هم قرار بود اسکوچیچ مهمان برنامه فوتبال برتر باشد؛ ولی لحظه آخر فدراسیون فوتبال و تیم رسانه ای آنها مانع این کار شد. دلیل شان هم این بود که مبادا میثاقی سوال سختی از اسکوچیچ بپرسد و او در جواب دادن بماند!

اسکوچیچ در تمرین فولاد

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران که این روزها مشغول بررسی وضعیت لیگ و بازیکنان حاضر در فوتبال ایران است، دیروز در تمرین فولاد خوزستان در تهران حاضر شد و برای دقایقی با سرمربی این تیم و همچنین بازیکنان فولاد دیدار و گفت و گو کرد. اعضای تیم فولاد خوزستان این روزها در تهران حضور دارند و برای بازی با پیکان که قرار است روز جمعه برگزار شود تمرینات خود را در زمین شماره 2 ورزشگاه آزادی پیگیری می کنند.