آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۷۳۵۲
ورزشی
۱۴

اخبار

گزارش تحقیق و تفحص از سرخابی ها در قوه قضائیه

نمایندگان مجلس دیروز در جریان گزارش نهایی کمیسیون فرهنگی در مورد تحقیق و تفحص از منابع و مصارف نظام مدیریت شرکت های فرهنگی و ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان در 10 سال اخیر مصوب کردند گزارش تحقیق و تفحص از پرسپولیس و استقلال برای بررسی به قوه قضائیه ارسال شود. به گزارش فارس، در بخشی از این تحقیق و تفحص آمده: «مدیریت باشگاه استقلال از ابتدا تاکنون به عنوان یک شرکت دولتی از بابت اقدامات حقوقی و دفاع از منافع مالی و اجتماعی خود اقدام موثری نداشته و تابه حال به عناوین مختلف از جمله عدم ثبت مراحل قانونی، نتوانسته جهت وصول مطالبات خود در مراجع قضایی به نمایندگی از شرکت، خواسته های خود را محقق نماید. همچنین مشروح گزارش منابع و مصارف بودجه ای باشگاه پرسپولیس و میزان انحراف از آن از سال 1391 تا سال 1395 درج شده است. بیشترین میزان انحراف از بودجه در سال 1392 اتفاق افتاده است که برای درآمدها 89 درصد و برای مصارف 141 درصد انحراف وجود داشته است. لازم به ذکر است باشگاه هیچ گونه اطلاعاتی برای ارقام بودجه ای سال 1396 به هیات ارائه نکرده است.»جزئیات دقیقی دراین گزارش وجود دارد که از جمله هزینه های 174 میلیاردی پرسپولیس و 163 میلیاردی استقلال برای جذب بازیکن و مربی در 10 سال اخیر بوده است.

تاج: ویلموتس سر ما کلاه گذاشت

 حدود 4 ماه از استعفای مهدی تاج می گذرد و رئیس پیشین فدراسیون فوتبال بالاخره پس از مدت ها سکوت، درباره برخی از مسائل دوران مدیریت خود صحبت کرد. رئیس سابق فدراسیون فوتبال که با بخش خبری صداوسیما گفت و گو می کرد، درباره ادعاهای سرمربی بلژیکی و پیشین تیم ملی گفت: «اگر ویلموتس گفته قراردادش دستکاری شده از ادبیات خوبی استفاده نکرده. بهترین جمله این است که او سر ما کلاه گذاشت. امکان دستکاری هیچ قراردادی نیست و هر قراردادی زیر نظر فیفا بسته می شود، باید پولش پرداخت شود. خوشبختانه در بند 3 این قرارداد آمده که هر طرفی قرارداد را فسخ کرد، باید 3 ماه غرامت بدهد.» او در خصوص اینکه گفته می شود فدراسیون برای ویلموتس یک بنز گرفته بود و صبحانه و ناهار او 4.5 میلیون شده، چنین واکنشی داشت:«اصلا نه بنزی در کار بوده و نه این اخبار درست است. یک ماشین عادی در اختیار او بود که قبلا هم در اختیار داشتیم. این خودرو هم اکنون در کمپ تیم های ملی است. مبلغ 30 میلیون دلار هم هزینه این مربی و همکارانش نبوده است.» تاج درباره اینکه ادعا کرده بود او مربی نجیبی است، چنین پاسخ داد:«اینکه گفتم مربی نجیبی است، به چند دلیل بود ولی حدود 8 ماه پول ویلموتس را ما نداده بودیم و او هم به این دلیل از فدراسیون شکایت کرد. بعد از اینکه مریض شدم، مسئولان فدراسیون، وکیل این پرونده را تغییر دادند و یک وکیل دیگر انتخاب کردند. ظاهرا او یک لایحه داده که در جریان آن نبودم و دو روز پیش سوال کردم که این لایحه چیست که اگر آنها این لایحه را بپذیرند، خوب است. البته من در جریان دفاع بعدی نیستم.» او در خصوص اینکه کی روش پاداش سومی جام ملت ها را می خواهد، گفت:«او اعتراضی به پاداش سوم شدن داشت. شما می دانید هر دوره بازی رده بندی در جام ملت ها برگزار می شد ولی در دوره گذشته این مسابقه برگزار نشد. در قرارداد ما آمده بود که اگر سوم شویم بتوانیم به او پول بدهیم که البته بازی برگزار نشد. البته اگر سوم می شدیم، یک میلیون دلار هم به فدراسیون تعلق می گرفت.»

کدام رشته های ورزشی هنوز نمی توانند فعالیت کنند؟

کماکان زمان از سرگیری فعالیت در باشگاه های بدنسازی و رشته های ورزشی دارای درگیری مانند کشتی، بوکس، کاراته، ووشو، جودو، تکواندو و شمشیربازی و همچنین رشته شنا مشخص نشده است. به گزارش ایسنا، علت عدم از سرگیری فعالیت در این موارد براساس نظر کارشناسان وزارت بهداشت است و آنها معتقدند که فعالیت در باشگاه های بدنسازی و رشته های ورزشی بوکس، کاراته، ووشو، جودو، تکواندو پر خطر بوده و فعلا در مورد آنها تصمیم گیری صورت نگرفته است و طی روزهای آینده متولیان وزارت ورزش و جوانان به همراه مسئولان وزارت بهداشت با بررسی شرایط شیوع ویروس کرونا در این رابطه تصمیم گیری خواهند کرد.