آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۵۶۶۵
رسانه
۷
ریسه

دام الکس برای دختران ایرانی

سرانجام بعد از سه سال کار اطلاعاتی پیچیده، «الکس»، سرکرده باند قاچاق و فروش دختران ایرانی در مالزی، دستگیر و به ایران منتقل شد. دستگیری این فرد که در سکوت خبری اتفاق افتاده بود، واکنش های زیادی در فضای مجازی به دنبال داشت. سرکرده این باند مخوف با استفاده از دختران ایرانی و بهره کشی جنسی از آنها، ثروت میلیاردی برای خود رقم زده بود. درآمد او از فروش هر دختر ایرانی ماهانه صد تا 400 میلیون تومان بوده است. این گروه تبهکار به مدت سه سال و با توجه به ارتباطات گسترده خود در کشورهای مختلف، دختران ایرانی را برای استفاده های جنسی به خارج از کشور قاچاق می کرد و به فروش می رساند. جالب است بدانید صنعت اسکورت دومین صنعت غیرقانونی در دنیا محسوب می شود که الکس نمونه ایرانی آن را به همراه مادرش و مانلی راه اندازی کرد. در این صنعت که در حقیقت روسپیگری سازمان یافته است، حدود 40 میلیون نفر در دنیا فعالیت می کنند.

در ادامه بخشی از واکنش های کاربران شبکه های اجتماعی را در این باره مرور می کنیم.

 فاطمه: سرشبکه قاچاق دختران به نام الکس دستگیر شده. امروز که شبکه های ماهواره ای فقط خبرش رو پخش میکنن ، فردا که همه فراموش کنند همین جانی رو فعال حقوق بشر معرفی می کنند و هشتگ نه به اعدام الکس راه میندازن!

 رضا: خبر رسیده سربازان گمنام امام زمان، الکس نامی را که در کار قاچاق دختران به خارج از ایران بوده، دستگیر کردند. خدا را شکر ولی با کسانی که با ظاهر اسلامی چون موریانه از درون مشغول جویدن حیا و متانت اسلامی جوانان این سرزمین هستند چه باید کرد.

 مرصاد: ما شعار نمی دهیم عمل می کنیم ، برابری حقوق زن و مرد در جمهوری اسلامی ایران یعنی رئیس بزرگ ترین باند قاچاق دختران، الکس را در یک عملیات پیچیده اطلاعاتی برون مرزی در کشور مالزی دستگیر و برای محاکمه به ایران منتقل کنید؛ حال اروپا و آمریکا از زنان به عنوان تجارت استفاده می کنند.  

 فرهاد: بزرگ ترین قاچاقچی دختر از ایران به سمت دبی، ترکیه ، پاکستان و... که از طریق افرادش تو ایران قاچاق دخترا رو انجام می داده، بعد از تاریخ انقضای مصرف دخترا به قاچاقچیان اعضای بدن می فروخته تا قلب ، کلیه، کبد و... بردارن و سلاخی کنن.

 میرزا بنویس: اونا تو فروشگاهاشون دختر می فروشن (مثل اسرائیل) ما هم رئیس باند قاچاق دخترا رو دستگیر می کنیم و برای محاکمه میاریمش کشور خودمون... حالا ما حقوق زنان رو رعایت می کنیم یا اونا؟!  

 علی: الکس که اقدام به قاچاق دختران کشور به خارج از ایران می کرده و به منظور سوء استفاده جنسی آنها رو به فروش می رسانده تو مالزی دستگیرش کردن. از مسوولان طلب می کنیم بلایی به سرش بیارن تا درس عبرتی باشه برای بی شرف های دیگه.

 آندرو: الکس تا قبل دستگیری قاچاقچی ناموس بود ولی بعد دستگیری برای اپوزیسیون تبدیل به فعال مدنی و مدافع حقوق بشر می شه.