آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۴۶۵۲
اقتصاد
۱۰
خبرخوان

قیمت های جدید شورای رقابت برای خودروهای داخلی

طبق جدیدترین دستورالعمل قیمت گذاری خودرو که توسط شورای رقابت تدوین شد، قیمت جدید محصولات ایران خودرو و سایپا مشخص و جهت اجرا به این بنگاه های تولیدی ابلاغ شد. به گفته رضا شیوا رییس شورای رقابت، محصولات ایران خودرو به طور متوسط 10 درصد و محصولات سایپا به طور متوسط 23 درصد افزایش قیمت دارند. دلیل اینکه قیمت محصولات ایران خودرو نسبت به سایپا رشد کمتری دارد این است که ایران خودرو در بهمن 97 قیمت محصولات خود را افزایش داده بود. طی روزهای گذشته بر سر اعلام قیمت جدید خودروها بین شورای رقابت و ستاد تنظیم بار کشمکش ایجاد شده بود و اعلام قیمت ها با وجود وعده قبلی رییس شورای رقابت با تاخیر همراه شده بود. طبق مصوبات قبلی قرار شد، شورای رقابت بر اساس دستورالعملی قیمت های جدید خودروها را استخراج کرده و به ستاد تنظیم بازار برای تصویب نهایی ارایه کند. در این شرایط معاون وزیر صنعت نیز اخیرا اعلام کرد که قیمت های جدید باید توسط شورای رقابت اعلام شود. بر این اساس به نظر می رسد، قیمت های جدید پس از اعمال نظر ستاد تنظیم بازار نهایی و اعلام شود. بر این اساس، شورای رقابت در خصوص بررسی موضوع دستورالعمل تنظیم قیمت خودرو ضمن تاکید بر مصوبه 414 شورا مورخ 12 اسفند 98 با توجه به مباحث انجام شده و مستندات واصله طی جلسه شماره 420 شورا مورخ 20 اردیبهشت 1399 موارد زیر را تصویب کرد: 

1- با توجه به شرایط موجود بازار به ویژه تحریم های ظالمانه در مورد صنعت خودروی کشور هزینه های مربوط به تامین قطعات و تجهیزات از خارج از کشور علاوه بر نرخ ارز و سایر هزینه های متعارف، هزینه های معاملاتی را تحمیل می نماید که برای سال 1399 به میزان 5 درصد در نظر گرفته می شود.

 2- براساس محاسبات انجام شده در چارچوب فرمول و دستورالعمل مصوب شورا و با فرض ثابت گرفتن بهره وری و کیفیت خودروهای تولیدی در شرایط فعلی، محاسبات مرکز ملی رقابت نشان می دهد که قیمت های پایان اسفند 1398 نسبت به قیمت های اعلام شده در بهمن ماه 1397 طبق جدول ارسالی از سوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان که به شورای رقابت اعلام شده و به تایید ستاد تنظیم بازار رسیده است. برای شرکت ایران خودرو به طور میانگین 10 درصد و برای شرکت سایپا 23 درصد افزایش خواهد داشت.  اما این دستورالعمل برای طرف های عرضه و تقاضا هم مفادی داشت که به برخی از آنها در ادامه مطلب اشاره شده است. به منظور دسترسی عادلانه و بدون تبعیض به بازار، فروش خودرو به صورت مزایده یا فروش به قیمت کارشناسی مجاز نیست مگر پس از تایید و اخذ مجوز از شورای رقابت. تمام فروش های مستقیم به مصرف کننده نهایی با کد ملی و شرایط تضمین شده صورت گیرد و از هر گونه فروش و عرضه خارج از این رویه(از جمله در قالب سبد محصول نمایندگی ها) خودداری شود. خودروسازان موظف می باشند، گزارش عملکرد فروش، پیش فروش و هر گونه فروش به روش مزایده و کارشناسی خود را در مقاطع 3 ماهه به شورای رقابت گزارش نمایند. با هر کد ملی فقط امکان ثبت نام و خرید یک دستگاه خودرو از خودروسازان مجاز است. در غیر این صورت قرارداد از سوی خودروساز به صورت یک طرفه لغو می شود. مشتریانی که در 36 ماه اخیر اقدام به خرید خودرو از شرکت های «خودروساز تحت تنظیم» کرده اند، مجاز به ثبت نام نیستند.