آرشیو چهار‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹، شماره ۳۷۲۵
اقتصاد
۴
خبر

رونمایی از سند راهبردی اطلاع رسانی شستا

رضوانی فر: اعتماد به سازمان را در بستر شفاف ایجاد کنید

سومین نشست سفیران شفافیت (مدیران روابط عمومی شرکت های تابعه شستا) عصر دوشنبه 29 اردیبهشت به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی و با حضور محمد رضوانی فر، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) برگزار شد. 

محمد رضوانی فر در این نشست ضمن تاکید بر نقش و اهمیت ویژه روابط عمومی ها در مجموعه های اقتصادی در شرایط کنونی جامعه گفت: در مجموعه های اقتصادی ما با تغییرات کلان در متغیرهای اقتصادی نظیر نرخ ارز، شاخص بازار سهام و کاهش شدید بهای نفت روبه رو هستیم. تغییرات در بعضی از این متغیرها در چند ماه اخیر به اندازه یک دهه گذشته بوده است. از سوی دیگر، سطح انتظارات مردم، مخاطبان، مشتریان و مصرف کنندگان بالا رفته است. به موازات انتظارات، شرایط رقابتی نیز هر روز سخت تر می شود. حالا در این شرایط فشارهای چندجانبه، افزایش تغییرات محیط، افزایش انتظارات و افزایش شرایط رقابتی، وظیفه روابط عمومی ها تبیین، تشریح و توزیع عملکرد سازمان هاست. انتظار از روابط عمومی در سازمان های اقتصادی نظیر شستا ایجاد اعتماد به سازمان در یک بستر کاملا شفاف است؛ اعتماد به عملکرد، اعتماد به گزارش ها و اعتماد به محصولات سازمان اقتصادی. 

مدیرعامل شستا در ادامه ضمن تاکید بر دوری از انجام فعل حرام نظیر دروغ، تهمت و افترا، توجه به شرایط اقتصادی جامعه و حداکثر صرفه جویی در برگزاری مراسم ها و تبلیغات، توجه مدیران روابط عمومی شستا را به رعایت مدار اخلاق در فعالیت ها جلب کرد و افزود: مدیران روابط عمومی برای تبیین عملکرد شرکت ها اشراف کافی به صورت های مالی، سبد محصولات و تکنولوژی شرکت ها داشته باشند. او با اشاره به ناملایمات سیاسی در سال های پایانی دولت، بر لزوم دوری از فعالیت سیاسی در بدنه شستا تاکید کرد. 

رضوانی فر با اشاره به رونمایی از سند راهبردی اطلاع رسانی شستا بر ضرورت هماهنگی، همخوانی و همسویی استراتژی روابط عمومی با استراتژی های کلان این شرکت تاکید کرد. مدیرعامل شستا در ادامه درباره دستاوردهای شستا در یک سال اخیر گفت: سود خالص تجمیعی 187 شرکت مدیریتی شستا از 7000 میلیارد تومان در سال 97 به 19000 میلیارد تومان در سال 98 رسیده است. روشن است که این مهم در سایه تلاش مستمر 47 هزار پرسنل زحمت کش و خدوم در تک تک این شرکت ها به دست آمده است. در 31 خرداد سال 97 سود خالص شرکت اصلی شستا 1200 میلیارد تومان بود. در 31 خرداد 98 این عدد به 4500 میلیارد تومان رسید. اما این عدد در 31 خرداد امسال به بیش از  18000 میلیارد تومان خواهد رسید. او افزود: در یک سال گذشته 14 شرکت در هم ادغام شدند. بیش از 26 تا 27 شرکت به جهت فقدان توجیه اقتصادی، عقب افتادگی تکنولوژیک با هدف صرفه جویی اقتصادی و کاهش هزینه، در مسیر انحلال قرار گرفتند و تکلیف آنها روشن شد. 35 درصد از عرضه های اولیه در بورس به لحاظ تعدادی و 38 درصد به لحاظ ریالی به شستا تعلق داشت. همچنین عرضه اولیه 14 شرکت دیگر امروز در دستور کار است. 

مدیرعامل شستا درباره عرضه اولیه سهام شستا در بورس گفت: با عرضه موفق سهام شستا و همچنین سایر عرضه های اولیه سهام شرکت های تابعه انجام پذیرفته و امروز می توانیم از این شرکت به عنوان یکی از بازیگران اصلی بازار سرمایه یاد کنیم. 

رضوانی فر موفقیت های به دست آمده در حوزه های مختلف ازجمله روابط عمومی های شستا را مرهون توجه و حمایت های بی شائبه وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی دانست و نسبت به تداوم روند کنونی در شستا ابراز امیدواری کرد. 

حسن محمدی، مدیر روابط عمومی شستا نیز با اشاره به تشکیل شورای ارتباطات شستا با حضور روزنامه نگاران خوشنام، از محصول تلاش آنها نام برد که عبارت بود از راه اندازی کانال تلگرامی شستا رسانه و نوشتن سند راهبردی روابط عمومی شستا. همچنین تدوین سند تبلیغات که استانداردهای تبلیغاتی نوین را به ویژه در حوزه بصری و فضای مجازی مدنظر قرار داده است. رونمایی از سند راهبردی روابط عمومی شستا، تجلیل از روابط عمومی شرکت های پتروشیمی فناوران، سیمان خزر، کلرپارس، معدنی املاح ایران، توزیع داروپخش سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی، مس باهنر و صنایع عمومی تامین به عنوان روابط عمومی برگزیده معرفی اعضای جدید شورای ارتباطات شستا از دیگر برنامه های سومین نشست سفیران شفافیت شستا بود.