آرشیو پنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۵۶۶۶
صفحه آخر
۲۰

مرور و عبور

ملاصدرا کلید خورد

تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «روشن تر از خاموشی» به نویسندگی و کارگردانی حسن فتحی آغاز شد. این سریال در 26 قسمت براساس زندگی محمد بن ابراهیم قوام شیرازی معروف به ملاصدرا ساخته می شود. حسن بشکوفه، مجری طرح این مجموعه است. بازیگرانی که در آن ایفای نقش می کنند عبارتند از: علی نصیریان (میرداماد)، جمشید مشایخی (شیخ بهایی)، محمدعلی کشاورز (میرفندرسکی) و حسین یاری (ملاصدرا)، کتایون ریاحی (سارا بانو همسر ملاصدار)، پروانه معصومی، فریماه فرجامی، محمود پاک نیت، رویا تیموریان و...  .(صفحه 12)

در مقابل تحریف امام بایستید

رهبر انقلاب با اشاره به اهمیت مرکز تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) تاکید کردند: باید با دقت بسیار مراقب بود تا این سرچشمه افکار و اندیشه های امام برای کشور و پیروان راه امام همچنان زلال باقی بماند. آیت الله خامنه ای لزوم دفاع مرکز تنظیم و نشر آثار امام از حقانیت اندیشه های امام را مورد تاکید قرار داده و تصریح کردند: این مرکز باید بدون هراس از جوسازی ها در مقابل انتساب برخی مطالب خلاف واقع به امام بایستد و از ایجاد تغییر و تحریف در کلمات و فرمایشات امام جلوگیری کند. (ص 1)

خداحافظی مهاجرانی با وزارت

عطاءا... مهاجرانی در ستون نقد حال روزنامه اطلاعات نوشت: «می اندیشم که از حد لازم، عمر خود را صرف سیاست کرده ام. هفتم خرداد، درست 20 سال است که یکسره در کار اجرایی و سیاسی و حکومتی بوده ام، به نظر شما کافی نیست؟ مطمئن باشید که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آخرین حلقه سلسله کار اجرایی و سیاسی این جانب است... همیشه در ذهنم یک نویسنده یا یک قصه نویس که او را در قفس سیاست محبوس کرده ام، فریاد می زند که رهایش کنم. این قفس می شکند و نویسنده را آزاد می کنم که بر هر بام و دری که می خواهد برود و بنشیند...» (صفحه 2)

«موج مرده» روی میز تدوین

تدوین فیلم موج مرده جدیدترین فیلم ابراهیم حاتمی کیا این هفته به پایان می رسد.تدوین این فیلم را هایده صفی یاری به صورت دیجیتالی انجام داده است. داستان موج مرده درباره یک فرمانده نظامی است که سال ها پس از پایان جنگ هنوز به آرمان های خود پایبند است در حالی که پسر جوانش مثل او فکر نمی کند.برخی از عوامل سازنده این فیلم عبارتند از: مدیر فیلمبرداری: محمدرضا سکوت، صدابردار: اصغر شاهوردی، طراح صحنه و لباس: پرویز شیخ طادی، مجری طرح: سید ابراهیم اصغرزاده، بازیگران: پرویز پرستویی، آزیتا حاجیان، قاسم زارع و پوپک گلدره (صفحه 3)

تمدید کالابرگ های مرحله 11

امور اجرایی ستاد بسیج اقتصادی وزارت بازرگانی مهلت اعتبار کالابرگ های سهیمه روغن نباتی و قند و شکر شهری را اعلام کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، کالابرگ های شماره 201، 214، 222 شهمیه روغن نباتی و 241 ،252 و 280 سهمیه قند و شکر برای مصرف کنندگان تا 22 خرداد و برای عاملان فروش تا 25 خرداد تمدید شد.(صفحه 4)

هوای تهران؛ هر روز آلوده تر از دیروز

غلظت آلاینده های ذرات معلق در هوای تهران همچنان بالاست و نمایشگرها آن را در ساعت 8 و 21 دقیقه دیروز (یکشنبه) در مرز ورود به مرتبه خطرناک نشان می دادند.علاوه بر ذرات معلق غلظت آلاینده اکسید کربن، نیز در هوای تهران در ساعت مخابره خبر بالا بود. پزشکان همچنان به افرادی که دچار مشکلات تنفسی هستند، توصیه می کنند از آمد و شد غیرضروری در سطح شهر پرهیز کنند. (صفحه10)