آرشیو شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۷۳۵۴
ایران زندگی
۵

بنگاه

شهردار تبریز: نگاه مردم به شهرداری نسبت به چهار سال قبل تغییر کرده است

شهردار تبریز گفت: نگاه مردم به مجموعه شهرداری و شورای شهر تبریز نسبت به چهار سال گذشته تغییر یافته است که این تغییر نگرش به خاطر تلاش کارکنان در خدمت رسانی و پای کار بودن مدیران این نهاد در عرصه های مختلف است.

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهردر جلسه مدیران شهرداری تبریز  با اشاره به طرح کاشت یک میلیون اصله نهال گفت: در کنار این اقدام مهم، با تملک 50 هکتار از باغ ها قدیمی تبریز، در آینده نزدیک شاهد افزایش فضای سبز و امکان کاشت نهال در همین باغ ها خواهیم بود.

احداث هزار واحد جدید در بافت حاشیه نشین تبریز

شهردار تبریز حل معضل حاشیه نشینی را نیازمند تغییرات اساسی در قوانین کلی کشور دانست و گفت: با وجود این سعی داریم از قوانین موجود به نحو احسن استفاده کرده و در مدت مسئولیت خود بخشی از این مشکل را برطرف سازیم.  شهین باهر در حاشیه جلسه کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تبریز که با موضوع حاشیه نشینی برگزار شد،  افزود: قوانین و بخشنامه های موجود در کل کشور موجب شده گام های اساسی در ساماندهی حاشیه نشینی برداشته نشود، از این رو در پی تدوین تعدادی بخشنامه و قوانین از طریق نمایندگان مجلس هستیم تا به صورت مصوبه مجلس و دستورالعمل هیات وزیران ابلاغ شود. وی گفت: هر چند شهرداری تبریز وظیفه اصلی ساخت و ساز را بر عهده ندارد ولی از محل منابع خود در حال احداث یک هزار واحد در شمال تبریز و شهرک اندیشه است. او از وجود 100 هزار واحد مسکن حاشیه نشین و بدمسکن در بافت حاشیه نشین تبریز خبر داد .

اجرای پروژه های عمرانی با کیفیت خوب و سرعت بالا در تبریز

رئیس شورای شهر تبریز گفت: با وجود مشکلات اقتصادی حاکم در شهر شاهد تلاش قابل توجهی از سوی شهرداری هستیم به طوری که پروژه های عمرانی با کیفیت خوب و سرعت بالا انجام می شوند.  شهرام دبیری در آیین آغاز عملیات عمرانی و اجرایی دوربرگردان پاسداران به کوی نصر اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی های انجام یافته امسال، سال فعالیت، کار، تلاش و برنامه های عمرانی است. دبیری افزود: بر این اساس امسال تمامی پروژه های عمرانی پیش بینی شده در بودجه با حمایت و برنامه ریزی شورا و فعالیت های شهرداری به بهره برداری می رسند. او با اشاره به برخی از این برنامه ها و پروژه ها گفت: امسال برنامه های متنوعی در تمام زمینه های ترافیکی، تقاطع های غیرهمسطح، آسفالت اساسی خیابان ها، درختکاری، حمل ونقل عمومی، پارک باغشمال، فاز نخست پارک بزرگ و... تدارک دیده شده است که اجرای این اقدامات در افزایش رضایتمندی و ایجاد حس امیدواری در جامعه تاثیرگذار خواهد بود.