آرشیو شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹، شماره ۳۷۲۷
ورزش
۱۴

خبر

هشدار باشگاه استقلال درباره ازسرگیری لیگ

باشگاه استقلال با انتشار بیانیه ای درباره شروع رقابت های لیگ برتر هشدار داد. به گزارش روابط عمومی باشگاه استقلال، در این بیانیه آمده است: «بازی های لیگ به زودی آغاز می شود اما آیا مربی، بازیکن و سایر عوامل برگزاری یک مسابقه فوتبال حق ندارد در چنین شرایطی نگران باشد؟ در روزهایی که آمار مبتلایان به کرونا در کشور همچنان بالا می رود و خبر از سیر صعودی مبتلایان به این بیماری می رسد، در روزهایی که پزشکان و وزارت بهداشت هشدارهای لازم را می دهند، می توان نگران نبود؟ می توان آسوده پا به میدانی گذاشت که در آن برخورد با بازیکن حریف و هم تیمی اجتناب ناپذیر است؟ شروع لیگ فوتبال آلمان شاید انگیزه ای برای لیگ ما شد تا به فکر آغاز دوباره آن بیفتیم، اما آیا امکانات ما با کشورهای اروپایی برابری می کند؟ آیا هتلی را می توان رزرو کرد که تنها مختص به یک باشگاه باشد؟ می توان با یک پرواز اختصاصی به شهرهای میزبان سفر کرد؟ حال که تست کرونای دو بازیکن داخلی مثبت اعلام شده، حق داریم نگران باشیم. حق داریم نگران وضعیتی باشیم که کم قربانی نگرفته و در این بین جوان و پیر، ورزشکار و غیرورزشکار نمی شناسد و به هیچ کسی رحم نخواهد کرد. نگران وضعیتی هستیم که ممکن است از لیگ فوتبال ایران هم قربانی بگیرد. نگران امکاناتی هستیم که می دانیم با اروپا برابری نمی کند. اگرچه در شروع لیگ از کشورهای پیشرفته الگو می گیریم، اما آیا در امکانات نداشته مان هم الگوپذیری می کنیم؟ آیا امکانات و بستر لازم را برای برگزاری بازی های لیگ فراهم کرده ایم؟ مربی نگران است، بازیکن نگران است و این نگرانی در این سیر صعودی مبتلایان به کرونا اگر نباشد، غیرعادی است. باید فوتبالیست هایی را که نگران سلامتی خود، خانواده و جامعه شان هستند درک کرد و به دغدغه های آنها احترام گذاشت».

غلامرضا محمدی ماندنی شد

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد پس از حضور در جلسه روز چهارشنبه با رئیس فدراسیون کشتی و رفع برخی کدورت های به وجودآمده، فعلا در سمت خود ماندنی شد. به گزارش ایسنا، غلامرضا محمدی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد که با قهر از جلسه چندی پیش خود با علیرضا دبیر بر سر قانون جدید انتخابی تیم ملی حسابی خبرساز شده بود و حتی صحبت از قطع همکاری فدراسیون با او به گوش می رسید، در جلسه با رئیس فدراسیون کشتی حاضر شد تا احتمال ادامه فعالیتش در سمت سرمربیگری تیم ملی کشتی آزاد بیش از پیش شود. علیرضا دبیر پس از اقدام محمدی در ترک جلسه شدیدا از این موضوع ناراحت شد، تا جایی که در نشست با خبرنگاران صراحتا اعلام کرد اگر او به این روش ادامه دهد، با او قطع همکاری می کنیم؛ موضوعی که در نهایت با حضور محمدی در فدراسیون کشتی ختم به خیر شد و خبرهای رسیده حاکی از ادامه فعالیت او به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد است. محمدی به کاهش اختیارات سرمربی تیم ملی در انتخاب نفرات مدنظر خود اعتراض داشت، اما دبیر و بسیاری دیگر از کارشناسان معتقدند قانون چرخه انتخابی ضمن روشی عادلانه در انتخاب ملی پوشان بر اساس روش مشخص، دست سرمربیان را نیز تا حد مشخصی باز گذاشته است. در جلسه مذکور مقداری از مسائل و کدورت های به وجودآمده بر سر چگونگی اجرای چرخه انتخابی تیم ملی برطرف شده تا محمدی در سمت خود ماندنی شود. قرار است جلسات بیشتری برای بررسی اختلاف نظرها برگزار شود تا در نهایت چرخه انتخابی مدنظر فدراسیون کشتی با روشی کامل تر به اجرا گذاشته شود.

کی روش: نبی، کانال ارتباطی من و فدراسیون است

کارلوس کی روش تایید کرد که «راه ارتباطی» تازه ای بین او و فدراسیون فوتبال برای انجام مذاکرات بر سر پاداش جام ملت های آسیا ایجاد شده است. پس از شکایت کارلوس کی روش در فیفا برای دریافت پاداش 200 هزاردلاری جام ملت های آسیا از فدراسیون فوتبال ایران، فیفا به نفع این مربی رای داد. پس از این اتفاق و با وجود اطلاعیه این فدراسیون برای درخواست تجدیدنظر در دادگاه CAS، مهدی محمدنبی اعلام کرد به طور مستقیم با این مربی صحبت کرده تا موضوع با گفت وگو حل شود.  کارلوس کی روش درباره آخرین وضعیت پرداخت پاداش جام ملت های آسیا و شکایت مطرح شده در فیفا با اشاره به اهمیت برگشت مهدی محمدنبی به فدراسیون فوتبال گفت: با برگشتن آقای نبی به فدراسیون می توانم تایید کنم که کانال ارتباطی بین من و فدراسیون برقرار شده است. سرمربی پیشین تیم ملی افزود: با این حال مذاکرات هنوز به پایان نرسیده است.