آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۰
بازار دیجیتال
۱۷

استارت آپ

تحویل تجهیزات اهدایی استارت آپ ها به بیمارستان ها

دنیای اقتصاد : هلدینگ هزاردستان (کافه بازار، دیوار و بلد) 6 دستگاه ونتیلاتور تا دو هفته آینده به بیمارستان های خوزستان و سیستان وبلوچستان اهدا می کند. کمتر از دو ماه پیش مجموعه «هزاردستان» متعهد شد در راستای مسوولیت اجتماعی و برای کمک به کادر درمان 10 دستگاه ونتیلاتور بیمارستانی برای بیمارستان هایی که بیشترین نیاز را به آن داشتند تهیه کند. چهارشنبه هفته قبل چهار دستگاه از این تجهیزات تحویل بیمارستان های تهران و سنندج شد. در تهران یک دستگاه ونتیلاتور به بیمارستان امام حسین و یک دستگاه دیگر به بیمارستان بهارلو اهدا شد. در سنندج هم به هر کدام از بیمارستان های بعثت و توحید یک دستگاه ونتیلاتور اهدا شده است. ونتیلاتور یکی از ضروری ترین دستگاه ها برای درمان بیماران بدحالی است که به خاطر کرونا در بخش مراقبت های ویژه نگهداری می شوند. مجموعه کافه بازار و دیوار اواسط اردیبهشت ماه نیز یک دستگاه ویدئو برونکوسکوپ به بیمارستان امیراعلم اهدا کرد و یک هفته پیش از آن هم یک دستگاه لارنگ اسکوپ به بیمارستان امام خمینی(ره) تحویل داده بود. هلدینگ هزاردستان (کافه بازار، دیوار و بلد) اعلام کرد در دو هفته آینده 6 دستگاه دیگر تحویل بیمارستان های استان های خوزستان و سیستان وبلوچستان خواهد شد. این 6 ونتیلاتور در شهرهای زاهدان، ایرانشهر، خاش، آبادان و بهبهان به بیمارستان های دولتی تحویل داده خواهد شد.

مجوز قطعی تاسیس پارک فناوری سلامت صادر شد

دنیای اقتصاد : مدیر کل برنامه ریزی و امور اقتصادی پارک فناوری پردیس از صدور مجوز قطعی تاسیس پارک فناوری سلامت پردیس از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد. محسن پیلان نژاد، با اعلام این خبر توضیح داد: روند صدور مجوز برای پارک های فناوری سلامت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دو مرحله انجام می شود. ابتدا مجوزی با عنوان مجوز اصولی برای تاسیس و شروع فعالیت یک مجموعه صادر می کنند و بعد از رصد و صحت سنجی فعالیت مجموعه مذکور، مجوز قطعی فعالیت آن صادر می شود. مجوز قطعی امکان تاسیس شعب را برای ما میسر می کند.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و امور اقتصادی پارک فناوری پردیس، اظهار کرد: پارک فناوری سلامت پردیس از پاییز سال 1392 با اخذ اولین مجوز اصولی از وزارت بهداشت برای تاسیس پارک فناوری سلامت، کار خود را آغاز کرد. به عبارت دیگر پارک فناوری سلامت پردیس اولین پارک فناوری سلامت در کشور است. در این راستا، پس از اخذ مجوز اصولی، اقدام به تهیه و تدوین اساسنامه پارک فناوری سلامت پردیس کردیم و این اساسنامه در 15 ماده، در جلسه 233 شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بهار سال 1393 مورد تصویب قرار گرفته و برای اجرا ابلاغ شد. وی ادامه داد: از آن زمان پارک فناوری سلامت پردیس همراه با پارک فناوری پردیس و به موازات آن فعالیت خود را آغاز کرد و ادامه داد. امروز بیش از 45 شرکت که در حوزه سلامت کار می کنند در پارک فناوری سلامت پردیس مشغول به فعالیت هستند.

برگزاری رویداد جذب سرمایه در حوزه ICT

مهر : صندوق نوآوری و شکوفایی رویداد جذب سرمایه در حوزهICT و IT را برگزار می کند. در رویداد جذب سرمایه در حوزه «ICT وIT» که دوشنبه 9 تیر ماه جاری از ساعت 10 تا 12 به صورت آنلاین برگزار می شود 6 استارت آپ این حوزه توانمندی های خود را به سرمایه گذاران خطرپذیر ارائه می کنند. در این رویداد خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه سرمایه گذاری تشریح شده و شرایط استفاده از این خدمات به مخاطبان ارائه می شود.