آرشیو یک‌شنبه ۸ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۰
بورس
۱۰

صدای سهامدار

روزنامه «دنیای اقتصاد» مشکل سهامداران خرد در بازار سرمایه را در این ستون پوشش می دهد. شما خوانندگان که در بازار سهام فعال هستید می توانید در صورت مواجهه با هر مشکلی در این حوزه با ستون «صدای سهامدار» تماس بگیرید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. نظرات شما ضمن درج در این ستون پیگیری خواهد شد. ذکر این نکته ضروری است که از چاپ نظرات حاوی توهین معذوریم.

مریم صحرایی از تهران: چرا کارگزاری ها که حتی جواب تلفن را هم نمی دهند و هیچ خدماتی به سهامدار نمی دهند به جز در اختیار قرار دادن یک نرم افزار نفتی که اونم اغلب موجب زیان سهامداران می شود، ماهانه میلیاردها تومان کارمزد دریافت می کنند. رونق بورس با این خدمات تضاد دارد.

لیلا اسفندیاری از تهران: سلام. من تازه وارد بورس شدم ولی قبل از اینکه بیام صندوق دارا یکم رو از طریق آپ خریدم حالا چطور می شه؟ چجوری اضافه اش کنم به سبد سهامم؟

سیدعلی انوری از مشهد: سلام من صندوق دارایکم را از بانک خریدم چند روزی هم هست که از کارگزاری مفید کد بورسی گرفتم چطوری می تونم انتقالش بدم؟ راهنمایی کنید لطفا.

خاتون سماواتی از شیراز: پس مشکل کارگزاری مفید کی حل می شود.

زهرا موحدی از رشت: با سلام. حدود یک ماه است که 5هزار سهم از فولاد را از طریق کارگزاری مفید خریداری کرده ام و تا امروز به سبدم اضافه نشده، مکررا تماس با کارگزاری گرفتم؛ اما پس از ساعت ها پشت خط ماندن با پیشنهادهای تکراری از جمله تغییر ناظر، درخواست برگه سهم... که همه اینها را انجام دادم و نتیجه هم نگرفتم روبه رو می شوم، می خواستم بپرسم آیا مرجعی هست که من از کارگزاری به خاطر پشتیبانی ضعیف و رفع نشدن مشکلات سهام دار شکایت کنم؟ یا تنها کارگزاری برای دریافت درصد خرید و فروش به موقع عمل می کند و درماندگی سهامدار برایشان اهمیتی ندارد.

علی سفری از سمنان: ریز آمار فعالیت کارگزاری ها از سال 90 تاکنون روی وب سایت کانون کارگزاران قرار داشت. با انتقاداتی که نسبت به درآمد کارگزاری ها صورت گرفت، کلیه آمارها پاک شده اند. آیا این کار خلاف قواعد شفافیت که در بورس تبلیغ می شود، نیست؟