آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۱
ورزش
۳۲

اخبار داخلی

زمان دقیق مسابقات تیم ملی

دنیای اقتصاد : با اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا زمان دقیق بازی های تیم ملی فوتبال ایران در رقابت های انتخابی جام جهانی قطر اعلام شد. بعد از شیوع ویروس کرونا در جهان و لغو رقابت های انتخابی جام جهانی در قاره آسیا، تاریخ جدیدی برای این رقابت ها اعلام شده است. بر این اساس تیم ملی فوتبال ایران باید در زمان های اعلام شده بازی های حساس خود را در دور برگشت مرحله گروهی انتخابی جام جهانی قطر برگزار کند. تیم ملی که در مرحله رفت نتایج خوبی به دست نیاورده است، باید در دیدارهای برگشت برای کسب حداکثر امتیازات تلاش کند. بر این اساس شاگردان اسکوچیچ روزهای 17 و 23 مهر با هنگ کنگ و کامبوج مصاف می دهند و روزهای 22 و 27 آبان هم رودرروی بحرین و عراق قرار می گیرند. سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به مکان این بازی ها اشاره نکرده و مشخص نیست مسابقات در چه شرایطی و در چه کشوری برگزار می شوند؛ ولی تاریخ برگزاری بازی ها قطعی است.

دیاباته طبق قراردادش رفت!

دنیای اقتصاد : مجید نامجومطلق، مربی استقلال که دیروز در نشست خبری پیش از بازی این تیم برابر سایپا حاضر شده بود، در بخشی از سخنانش به مرخصی عجیب و بدموقع شیخ دیاباته اشاره کرد و گفت: «دیاباته شرایط روحی خوبی نداشت. البته از لحاظ بدنی هم آماده نبود. فرهاد مجیدی ابتدا مخالف رفتن او بود؛ اما این بازیکن قول داد در پایان هفته بیاید و در کنار ما باشد. در بند قراردادش چنین چیزی لحاظ شده بود که می تواند مرخصی بگیرد.» این درحالی است که استقلال به خاطر مصدومیت مرتضی تبریزی و ارسلان مطهری با کمبود شدید مهاجم مواجه است

جهانبخش در آستانه بازگشت به هلند

فارس : یک رسانه انگلیسی زبان در گزارشی به احتمال انتقال هافبک ایرانی برایتون به باشگاه آژاکس پرداخت. این رسانه می نویسد: علیرضا جهانبخش در سال 2018 با مبلغ 17 میلیون پوند از آلکمار هلند به برایتون انگلیس ملحق شد؛ هرچند عملکردی ناامیدکننده در این 2 فصل داشته است. مارک اورماس، مدیر باشگاه آژاکس 2 سال پیش برای جذب هافبک ایرانی وارد عمل شد؛ ولی دستمزد بالای این بازیکن باعث شد تا او راهی برایتون شود، اما اکنون با توجه به عملکرد ضعیف جهانبخش دستمزدش پایین آمده و آژاکس می تواند رقم انتقال او را پرداخت کند. امروز بهترین زمان برای جذب این بازیکن ایرانی است.

کرونا ماشین سازی را ول نمی کند!

دنیای اقتصاد : پزشک ماشین سازی تبریز از دو مورد جدید ابتلا به کرونا و یک مورد مشکوک در این تیم خبر داد. ماشین سازی از جمله مخالفان جدی ازسرگیری مسابقات لیگ برتر بود که بارها آمار متفاوتی از جمله شش مورد ابتلا به کرونا در اردوی این تیم منتشر شد. حالا بعد از آخرین تست گیری کرونا، دو مورد قطعی و یک مورد مشکوک در این تیم گزارش شده است. همه اینها درحالی است که ماشین سازی امشب باید در اهواز به مصاف فولاد برود.

بازگشایی استخر آزادی پس از چهار ماه

مهر : پس از تعطیلی چهارماهه استخرها به دلیل شیوع ویروس کرونا، بالاخره مجوز بازگشایی استخر آزادی صادر شد. بر این اساس تمرینات تیم ملی شنا پس از مدت ها دوری از استخر در آزادی انجام شد. مهدی انصاری، بنیامین قره حسنلو و متین بالسینی سه شناگر حاضر در تمرین بودند که با هدایت خشایار حضرتی به آب زدند.