آرشیو دو‌شنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۱
ورزش
۳۲

اخبار خارجی

معاوضه جنجالی انجام شد

ورزش سه : بعد از مدت ها حرف و حدیث سرانجام آرتور ملو و میرالم پیانیچ بین بارسلونا و یوونتوس معاوضه شدند. بر این اساس ملو دیروز برای انجام تست های پزشکی راهی تورین ایتالیا شد و پیانیچ هم به طور همزمان در همان شهر، در تست های پزشکی بارسلونا شرکت خواهد کرد. در ازای این معاوضه، یوونتوس 10 میلیون یورو اضافه هم به بارسلونا پرداخت خواهد کرد.

رکورد تعویض در مسابقات رسمی شکست

دنیای اقتصاد : شنبه شب در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی انگلیس، منچستریونایتد موفق شد به سختی و در وقت های اضافه از سد نوریچ سیتی عبور کند. دیدار دو تیم در 90 دقیقه با نتیجه مساوی یک - یک به پایان رسید، اما شیاطین سرخ در دقیقه 118 گل برتری را زدند و به نیمه نهایی رسیدند. نکته ویژه این بازی اما انجام شش تعویض توسط سولشایر، سرمربی یونایتد بود؛ آنچه در مسابقات رسمی فوتبال جهان بی سابقه بوده است. فیفا به خاطر شرایط خاص ناشی از شیوع کرونا به هر تیم اجازه انجام پنج تعویض در جریان بازی را داده است. فدراسیون فوتبال انگلیس هم قبلا یک تعویض بیشتر در وقت های اضافی را مجاز دانسته بود. حالا سرمربی منچستر از همه این تعویض ها استفاده کرده تا در این زمینه رکوردشکن شود. در ایتالیا فدراسیون فوتبال تصمیم گرفت به خاطر کرونا، وقت های اضافی جام حذفی را حذف کند، اما انگلیسی ها این اوقات را با همان یک تعویض بیشتر نگه داشتند. در ایران هم ما مسابقات جام حذفی را در پیش داریم که شامل همان قانون تعویض بیشتر در وقت های اضافی می شود، اما هنوز در مورد برقرار ماندن یا حذف وقت های اضافی تصمیم گیری نشده است.

سیتی برای لیورپول تونل می زند

دنیای اقتصاد : پنج شنبه شب منچسترسیتی در ورزشگاه خانگی اش اتحاد، میزبان لیورپول خواهد بود. لیورپول بعد از قهرمانی تاریخی اش در لیگ برتر به زمین این رقیب سرسخت خواهد رفت. حالا اما پپ گواردیولا، سرمربی سیتی اعلام کرده بازیکنان تیمش در ابتدای مسابقه برای لیورپول تونل افتخار خواهند زد: «تحسین بازیکنان لیورپول توسط بازیکنان سیتی اقدامی درست و لازم است. ما به احترام قهرمانی لیورپول گارد احترام تشکیل می دهیم، چون آنها واقعا شایسته این احترام هستند.»

اولین گروه تماشاگران در ورزشگاه

ایسنا : اولین گروه از هواداران فوتبال در برزیل با مجوز شهردار ریو به زودی به صورت محدود به ورزشگاه ها خواهند رفت. این اتفاق از دو هفته دیگر ممکن خواهد بود. نکته مهم این است که تنها یک سوم هواداران از کل ظرفیت ورزشگاه ها قادر هستند در مکان های ورزشی حضور داشته باشند، به طوری که هر یک از آنها حداقل 4 متر با هم فاصله داشته باشند. همچنین خرید و فروش بلیت فقط می تواند به صورت آنلاین انجام شود.

کرونا اسطوره صربستان را قربانی کرد

فارس : اسطوره فوتبال صربستان به خاطر ابتلا به کرونا درگذشت. طبق گزارش رسانه های صربستان، ایلیا پت کوویچ در 75 سالگی براساس ابتلا به این ویروس درگذشت. پت کوویچ در جوانی برای تیم ملی یوگسلاوی سابق بازی کرد. او دو دوره تیم ملی صربستان را هدایت کرد.

درخواست آزادی بیان در المپیک

ایسنا : شورای مشورتی کمیته المپیک آمریکا از کمیته بین المللی المپیک درخواست کرده است قانون 50 منشور المپیک مبنی بر ممنوع بودن هرگونه اعتراض سیاسی، مذهبی، نژادی و... را لغو کند. IOC ادعا می کند این امر به منظور محافظت از بی طرفی ورزش و جنبش المپیک طراحی شده است، اما شورای مشورتی کمیته المپیک آمریکا می گوید ورزشکاران بعد از مرگ فلوید، دیگر ساکت نخواهند ماند. اعتراضات ضدنژادپرستی در پی کشته شدن جورج فلوید سیاه پوست در آمریکا، در سراسر جهان گسترش یافته و این باعث شده به قانون 50 منشور المپیک توجه ویژه شود. به همین بهانه اخیرا قانون ممنوعیت زانو زدن ورزشکاران هنگام پخش سرود ملی آمریکا هم لغو شد که این مساله اعتراض شدید ترامپ را به دنبال داشت.