آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۷۳۸۱
ایران زندگی
۵
خبر

زمان برگزاری آزمون های مرداد ماه تغییر نخواهد کرد

وزیر علوم گفت : زمان برگزاری آزمون های مرداد ماه سال جاری از جمله کنکور به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد. این حق داوطلبان است که سال آینده در دانشگاه ها حاضر باشند و اگر به هر دلیلی حق ورود به دانشگاه از این افراد ضایع شود، وزارت علوم نمی تواند مسئولیت آن را بپذیرد. دکتر منصور غلامی ، درباره زمزمه های تغییر زمان برگزاری کنکور سراسری، کارشناسی ارشد و دکتری وزارت علوم به ایسنا، تاکید کرد: به هیچ عنوان زمان برگزاری هیچ کدام از این آزمون ها تغییر نخواهد کرد؛ چرا که تمام محاسبات برگزاری این آزمون ها در وزارت علوم اندیشیده شده است. وی در ادامه با تاکید بر اینکه فضاهای برگزاری آزمون های مرداد ماه مشخص شده است، گفت: در حال حاضر فاصله گذاری برای نشستن داوطلبان در این آزمون ها تعیین شده است، به طوریکه محل قرار گرفتن هر صندلی، فاصله لازم با صندلی های پس و پیش داوطلبان برای برگزاری آزمون ها در نظر گرفته شده است.

وزیر علوم با اشاره به اینکه آزمون های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهند شد، افزود: امکانات بهداشتی نظیر ماسک و مواد ضد عفونی کننده به اندازه کافی توسط مراکز برگزاری آزمون فراهم شده و مسئولین برگزار کننده آزمون ها در روزهای نزدیک به هر یک از آزمون ها آموزش های لازم را خواهند دید. یکی از تدابیر اندیشیده شده این است که در محل در ورودی مراکز برگزاری آزمون سلامتی داوطلبان کنترل خواهد شد و تمامی پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی توسط سازمان سنجش آموزش کشور برای برگزاری این آزمون ها رعایت و اجرایی خواهد شد.

دکتر غلامی خاطر نشان کرد: امسال دو بار زمان برگزاری آزمون های سال 99 جابجا شد. در حالی که برای هر یک از این تاریخ ها شرایط لازم از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به منظور برگزاری بهتر آزمون فراهم شده بود. لذا آماده برگزاری آزمون ها در زمان های تعیین شده هستیم چرا که  تغییر و جابجایی هر یک از آزمون ها موجب خواهد شد که در سال آینده گروهی از داوطلبان امکان ورود به دانشگاه را نداشته باشند.