آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۰۰
صفحه آخر (جهان)
۱۲

آزاد سازی 400 کیلومتر مربع از سیطره اشغالگران به دست ارتش و انقلابیون یمن

سخنگوی ارتش و کمیته های مردمی یمن از آزادسازی 400 کیلومتر مربع در استان های «البیضاء» و «مارب» از اشغال مزدوران عربستان و امارات خبر داد.

«یحیی سریع» دیروز طی یک کنفرانس مطبوعاتی از انجام یک عملیات نظامی بزرگ توسط نیروهای ارتش و انقلابیون یمن خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس، سریع اعلام کرد، شهر «ردمان» و جبهه «قانیه» در استان البیضاء، پاکسازی و بخش ‎های زیادی از شهر «العبدیه» در استان مارب نیز آزاد شد.

وی در این کنفرانس خبری تاکید کرد: 400 کیلومتر مربع زمین در البیضاء و مارب (که هر دو تقریبا در مرکز یمن واقع هستند)، آزاد شده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود: در پی تامین امنیت ردمان، اجرای عملیات هجومی مهم تری برای پیشروی در جبهه های قانیه و العبدیه را آغاز کرده ایم. در عملیات قانیه و العبدیه، ده ها موضع دشمن، علیرغم حملات هوایی شدید ائتلاف سعودی، به دست انقلابیون افتاد. پیشروی مهم در این عملیات منجر به آزادسازی مناطق وسیعی از العبدیه و وارد کردن خسارت های شدید به ائتلاف سعودی شد.

وی ادامه داد، انجام عملیات سه روز طول کشید و حدود 200 نفر از نیروهای دشمن نیز کشته، زخمی یا اسیر شده اند و دست کم 20 خودروی زرهی آنها نابود شد. به گفته وی، مقادیر زیادی سلاح به همراه خودروهای زرهی اماراتی و سعودی به غنیمت گرفته شد. در انجام این عملیات منحصر به فرد، یگان های پهپادی و موشکی ارتش یمن نیز مشارکت داشته اند.