آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۲
فرهنگ و هنر
۲۵
رویداد

فیلم های «هنروتجربه» افزایش پیدا کرد

منبع: مهر

 تعدادی دیگر از فیلم های «هنر و تجربه» اکران خود را از این هفته در سینماها آغاز کرده است. فیلم «حوا، مریم، عایشه» ساخته صحرا کریمی، بسته فیلم های کوتاه «یلدای کوتاه» و 2 مستند «آرشیو متروک» و «تیتراژ در سینمای ایران» به کارگردانی مهرشاد کارخانی فیلم هایی هستند که اکران آنها به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی سینماها متوقف شده بود و حال با بازگشایی سینماها اکران خود را ادامه می دهند.

«یلدای کوتاه» شامل پنج فیلم کوتاه «آدم پران» ساخته امیررضا جلالیان، «تنفس» ساخته فرشید ایوبی نژاد، «کل به جزء» ساخته وحید حسینی نامی، «بایرن مونیخ» ساخته نگین امین زاده و «سینما نمایشگاه مجهول و داستان ما» ساخته حمید یوسفی است.

 2 مستند «آرشیو متروک» و «تیتراژ در سینمای ایران» دی ماه سال گذشته در سینماهای «هنر و تجربه» روی پرده رفته بود و با شیوع کرونا و تعطیلی سینماها روند اکران این 2 مستند هم متوقف شد و حالا با بازگشایی سالن های نمایش فیلم، این 2 مستند در اولین سانس اکران جدید خود دوشنبه 9تیر ساعت 18 در خانه هنرمندان اکران می شوند.

همچنین فیلم «حوا، مریم، عایشه» در پردیس کورش اکران خود را آغاز کرده است. اکران «هنر و تجربه» از سوم تیرماه با 2 فیلم جدید «یلدا» ساخته مسعود بخشی و مستند «جایی برای فرشته ها نیست» به کارگردانی سام کلانتری آغاز شده بود. همچنین از سوم تیر ماه مستند «صحنه هایی از یک جدایی» ساخته وحید صداقت نیز که از 27 بهمن ماه روی پرده سینماهای «هنر و تجربه» رفته بود، اکران خود را ادامه داد.