آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۲
شرکت ها
۲۸

بین الملل

رشد کیفیت تولید در جنرال موتورز

دنیای اقتصاد : موسسه خدمات آماری «جی دی پاور» در گزارش کیفیت اولیه خودروها در سال 2020 اعلام کرد که شرکت آمریکایی جنرال موتورز در رتبه نخست این رده بندی از بین 15 خودروساز دیگر قرارگرفته است. به گزارش گروه اقتصاد بین الملل روزنامه «دنیای اقتصاد» به نقل از اتوماتیو ورلد، در گزارش کیفیت اولیه خودرو جی دی پاور، خودروی شورولت سونیک که تولید جی ام است موفق شد بالاترین رتبه را نسبت به خودروهای دیگر در این مطالعه اخذ کند. در این گزارش همچنین جایزه پلاتینوم برای بهترین کیفیت تاسیسات تولید خودرو نیز به کارخانه یانتای جی ام در چین اعطا شد.

 این برند کادیلاک، از زیرمجموعه های جی ام بود که بیشترین تعداد جوایز را به خود اختصاص داد. گزارش کیفیت اولیه جی دی پاور اجزای ناقص یا ویژگی هایی را بررسی می کند که استفاده از آنها دشوار است یا درک درست آنها برای مالکان زمان بر خواهد بود. در این گزارش، همچنین تجربیات مالکان خودروهای مدل 2020 در 90 روزه نخست استفاده از این خودروها بررسی می شود. درواقع کیفیت اولیه از طریق تعداد مشکلاتی که در هر 100 وسیله نقلیه وجود داشته است اندازه گیری می شود و در این گزارش هرچه امتیاز یک خودرو پایین تر باشد، یعنی باکیفیت تر است. این گزارش از ماه فوریه تا مارس 2020 جمع آوری شده است و نتیجه نهایی آن نیز اکنون منتشر می شود. در کل خودروهای جنرال موتورز توانستند تا شش جایزه از 26 جایزه جی دی پاور را به خود اختصاص دهند. در این گزارش خودروهای کادیلاک سی تی 5، کادیلاک سی تی 6، کادیلاک اسکلید، کادیلاک ایکس تی 4، شورولت مالیبو و شورولت سونیک، شش پرچمدار جنرال موتورز بوده اند. تونی فرانکویلا، نایب رئیس بخش کیفیت جهانی جنرال موتورز می گوید: «این موفقیت نتیجه تلاش های متمرکز در سراسر شرکت و کارخانه جنرال موتورز از بخش طراحی محصولات گرفته تا بخش های توسعه، تولید، خدمات مشتریان و گارانتی فروش و بازاریابی است. ما قدردان این پیروزی ها هستیم و همچنان بر توسعه کیفیت در وسایل نقلیه برای مشتریان متمرکز خواهیم بود.» این در حالی است که هشت محصول دیگر جی ام نیز در میان سه خودروی برتر بخش مسابقه ای خود قرار گرفتند. در بخش بهترین تاسیسات خودروسازی نیز، کارخانه یانتای که متعلق به پروژه همکاری سائیک موتور و جی ام است و خودروی بوئیک اینویژن را تولید می کند، به دلیل دارا بودن کمترین نقص و اختلال در عملکرد در مدت زمان فوریه تا مه 2020، در رده نخست بهترین کارخانه های خودروساز جهان در این گزارش قرار گرفت. این کارخانه در سال قبل نیز در همین بخش موفق به دریافت جایزه نقره ای و سال پیش از آن به جایزه برنز دست یافته بود.

 
ورشکستگی شرکت 85 ساله

دنیای اقتصاد : هلدینگ جی ان سی که در زمینه فروش ویتامین، مکمل های گیاهی و معدنی فعالیت می کند، اعلام ورشکستگی کرده است و در ادامه 800 تا 1200 فروشگاه خود را تعطیل می کند و احتمالا کل این شرکت به فروش خواهد رسید. به گزارش گروه اقتصاد بین الملل روزنامه «دنیای اقتصاد» به نقل از رویترز، این شرکت 85 ساله درخواست ورشکستگی خود را در دادگاه ویلمینگتون در آمریکا به ثبت رساند. جی ان سی پیش ازاین در تلاش بود تا بار بدهی های 900 میلیون دلاری خود را سبک کند، درحالی که فروش محصولات آن درست در همان زمان و به دلیل شیوع کرونا سقوط کرد، چراکه بسیاری از فروشگاه ها به دلیل قرنطینه های ناشی از کرونا وادار به تعطیلی فروشگاه ها شدند و این گونه منبع اصلی درآمدزایی جی ان سی نیز به شدت افت کرد. حدود 2هزار و 100 تن از 11 هزار پرسنل این شرکت به دلیل کرونا به مرخصی رفتند.

این شرکت تلاش دارد تا یکی از این دو مسیر را طی کند: یا خود را به فروش برساند یا اینکه بتواند با پرداخت حداقل 300 میلیون دلار از بدهی های خود، ترازنامه مالی خود را بهبود دهد. جی ان سی اعلام کرده با طلبکاران به این نتیجه رسیده است تا توسط گروه دارویی گیاهی، بزرگ ترین سهامدارش با مبلغ 760 میلیون دلار خریداری شود. شرکت جی ان سی هم اکنون دارای 7 هزار و 300 فروشگاه است که 5 هزار و 200 فروشگاه در ایالات متحده و دیگر هزار و 600 فروشگاه در حدود 50 کشور قرار دارند. از این تعداد بیش از 2 هزار و 600 فروشگاه در کانادا و ایالات متحده تحت مالکیت جی ان سی هستند. این شرکت درنتیجه شیوع کرونا و اعمال قرنطینه های دولتی در 3 ماه نخست سال، بازیانی 200 میلیون دلاری مواجه شد. از ژانویه 2018 تا مارس 2020 نیز این شرکت 596 فروشگاه با عملکرد پایین را تعطیل کرده است.