آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۳
استان ها
۱۸

خبر

پایان بهسازی و بازپیرایی شهربازی پارک بزرگ ملت مشهد

دنیای اقتصاد - مشهد : سرپرست مدیریت توسعه خدمات و مدیریت دارایی های شهرداری مشهد از بازسازی و بازپیرایی شهربازی پارک ملت با هزینه 30 میلیارد ریال خبر داد. لیلا نوروزی اظهار کرد: مدیریت شهری در بازه تعطیلات ناشی از شیوع ویروس کرونا اقدام به استانداردسازی دستگاه ها، وسایل بازی، بهسازی، بازپیرایی محیط و تجهیز شهربازی پارک ملت کرد تا فضایی با کیفیت را در اختیار زائران و شهروندان قرار دهد. وی در ادامه با اشاره به تلاش های مدیریت شهری مشهد برای جلب رضایت گروه های مختلف شهروندان به عنوان یکی از شاخص های شهربازی افزود: در وضعیت جدید این مجموعه الزامات موردنیاز افراد توان یاب و کودکان نیز با رعایت نکات فرادستی همچون شهردوستدار کودک و شهر همگان لحاظ شده است.

پروانه استاندارد تشویقی برای 17 محصول کشاورزی در فارس

دنیای اقتصاد - شیراز - محمد صداقت : رئیس بخش محیط زیست و سلامت غذای سازمان جهادکشاورزی استان فارس از صدور پروانه های استاندارد تشویقی برای 17 نوع محصول کشاورزی اعم از سیب زمینی، پیاز، گوجه فرنگی، خیارگلخانه ای، کلم پیچ، لوبیا، بادمجان، کدوسبز، چغندر، سیب درختی، پسته، زردآلو، انگور، پرتقال، نارنگی و انار خبر داد. محمدمهدی غیاثی تصریح کرد: در صورت تامین هزینه های گواهی استاندارد تشویقی یقینا تعداد پروانه ها افزایش خواهد یافت، به طوری که در یک سال گذشته، موفق به صدور 119 نشان استانی حد مجاز آلاینده های کشاورزی ICM شده ایم.

12 میلیارد کیلووات ساعت تولید خالص برق در نیروگاه شهیدرجایی

دنیای اقتصاد -  قزوین : مدیرعامل نیروگاه شهید رجایی قزوین با اشاره به تولید خالص 12میلیارد کیلووات ساعت برق در نیروگاه طی سال گذشته اظهار کرد: استانی که صنعتی است به برق پایدار نیاز دارد تا تجهیزات صنعتی آن در شرایط ایمن قرار گیرد. به این منظور 45درصد از تولید نیروگاه به حوزه صنعت، 19درصد به مصرف خانگی و 25 درصد به بخش کشاورزی اختصاص دارد. علی فرهور افزود: سال گذشته 87 درصد سوخت کل نیروگاه از گاز طبیعی بوده است؛ باتوجه به اینکه هزینه گاز طبیعی ارزان تر از گاز مایع است از این رو نیروگاه از نظر یک بنگاه اقتصادی سعی می کند با کمترین هزینه کار کند. وی یادآور شد: بیش از 29 سال از بهره برداری ساختمان های نیروگاه گذشته است، اما توانسته ظرفیت خود را حفظ کند و در جذب و نگهداری نیروهای متخصص ظرفیت مناسبی داشته باشد و قطعاتی را تولید و حفظ کند.

کرونا باعث افزایش 18 درصدی مصرف آب در تبریز شد

دنیای اقتصاد- تبریز- سیما نیک رفتار : معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در تشریح دلایل قطعی مکرر آب در نقاط مختلف تبریز گفت: با شیوع کرونا، مصرف آب در استان به ویژه کلان شهر تبریز 18 درصد افزایش یافته است. محمد خانی با بیان اینکه اکنون مردم بیش از حد میانگین آب مصرف می کنند، اعلام کرد: میانگین مصرف آب برای هر فرد در روز 200 لیتر است درحالی که اکنون در تبریز هر فرد روزانه 260 لیتر آب مصرف می کند. وی افزود: با توجه به اینکه منابع استحصال آب تبریز محدود بوده و امکان افزایش منابع آبی نیز وجود ندارد، مردم باید مصرف آب خود را مدیریت کنند.

مهلت تسلیم اظهارنامه های مالیاتی در هرمزگان دو ماه تمدیدشد

دنیای اقتصاد - بندرعباس : مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان گفت: براساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و شورای هماهنگی سران سه قوه زمان تسلیم اظهارنامه های مالیاتی مودیان در این استان نیز همچون دیگر مناطق کشور به مدت دو ماه تمدید شد. شاکررضا اعلام کرد: صاحبان مشاغل (اشخاص حقیقی) تا 31 مرداد و مودیان حقوقی تا 31 شهریور فرصت دارند اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال 1398 خود را به صورت الکترونیکی به سازمان تسلیم کنند. وی با بیان اینکه طبق مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا، مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات ارزش افزوده نیز تمدید شده است، گفت: با توجه به اینکه موعد ارائه اظهارنامه مالیات ارزش افزوده فصل بهار تا 15 تیر است، این دسته از مودیان نیز برای تسلیم اظهارنامه خود تا 15 شهریور مهلت دارند.

افزایش 40 درصدی مصرف آب در اصفهان

دنیای اقتصاد - اصفهان : مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان گفت: با شروع فصل گرم و شیوع بیماری کرونا مصرف آب شرب و بهداشتی با افزایش 30 تا 40 درصدی همراه است که با توجه به محدودیت منابع آبی و تاسیسات آبرسانی از زاینده رود، لازم است شهروندان با پایبندی به مسوولیت اجتماعی و مصرف بهینه آب در حفظ این کالای با ارزش بکوشند. هاشم امینی افزود: صنایع بزرگی چون فولادمبارکه، ذوب آهن، نیروگاه یا پالایشگاه اصفهان از پساب برای تامین آب واحد خود استفاده می کنند و به جای استفاده از آب تازه، فاضلاب شهرهای مبارکه، کرکوند، زیبا شهر، دیزیچه، زرین شهر، چمگردان، زاینده رود، سده لنجان، ورنامخواست، شاهین شهر، درچه، نجف آباد و فولادشهر را خریداری می کنند.