آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۰۱
ورزشی
۹

مخالفت جدی فدراسیون کشتی با برگزاری رقابت های جهانی 2020

در حالیکه فدراسیون کشتی روسیه شدیدا پیگیر برگزاری رقابت های جهانی بزرگسالان در سال 2020 است، اما ایران مخالف جدی برگزاری این رقابت هاست.

محمدابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی درباره اظهارات دکتر بابک شادگان رئیس کمیته پزشکی اتحادیه جهانی کشتی مبنی بر مخالفت جدی ایران و آمریکا با طرح روسیه برای برگزاری رقابت های جهانی بزرگسالان در سال 2020، اظهار کرد: این موضوع کاملا درست است و روس ها شدیدا پیگیر برگزاری رقابت های جهانی در سال 2020 هستند. در مقابل، ایران و آمریکا نیز در جهت لزوم حفاظت از سلامت ورزشکاران، صراحتا مخالفت خود را با برگزاری این رقابت ها در سال 2020 به اتحادیه جهانی اعلام کرده اند.

او در پاسخ به این سوال که چرا فدراسیون ایران مخالف برگزاری مسابقات جهانی در رده های سنی پایه نیست، تصریح کرد:اتحادیه جهانی قرار است در نیمه دوم مرداد ماه در این خصوص تصمیم گیری نهایی را داشته باشد. ما مخالف برگزاری رقابت های جهانی 2020 در رده های دیگر نیستیم اما با توجه به اینکه سال آینده المپیک در پیش است و از سوی دیگر نیز زمان زیادی نداریم، لازم است کشتی گیران پس از ماه ها تمرینات خارج از اردو، ابتدا به شرایط مناسب بدنی برسند و پس از آن با اجرای چرخه انتخابی تیم های ملی، برای شناخت ترکیب تیم های ملی اقدام کنیم. سخنگوی فدراسیون کشتی با تاکید بر اینکه اولویت نخست کشتی ایران کسب موفقیت در المپیک 2021 توکیو است، گفت: در شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا و همچنین در پیش بودن المپیک، نمی توانیم سلامت ورزشکارانمان را با حضور در رقابت های جهانی به خطر بیندازیم. شرایط کشور ما، آمریکا و دیگر نقاط جهان به دلیل شیوع کرونا مساعد نیست و باید ابتدا در جهت حفاظت از سلامت کشتی گیرانمان برنامه ریزی کنیم. به اعتقاد ما برگزاری رقابت های جهانی، سلامت کشتی گیران را به خطر می اندازد.