آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۰۱
صفحه آخر (جهان)
۱۲

گزارش سی ان ان درباره مکالمات عجیب ترامپ با رهبران جهان

سرویس خارجی: شبکه خبری سی ان ان در گزارشی اعلام کرده رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی با رهبران جهان مکالمات عجیبی داشته و به خصوص با رهبران زن با لحنی پرخاشگرانه، سادیستی و توهین آمیز صحبت کرده است. در عوض او با پوتین، خیلی مودبانه و صمیمی گفت و گو کرده است.

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا میزان افشاگری های نامزدهای انتخاباتی علیه یکدیگر نیز به شدت افزایش یافته است. در این بین افشاگری ها علیه ترامپ، شکل خاص خود را دارد. در حالی که زانوی بحران کرونا  این روزها به شدت بر گردن ترامپ فشار

می آورد رئیس جمهور آمریکا باید نگران این افشاگری ها نیز باشد. در جدیدترین مورد شبکه خبری سی ان ان به نقل از منابعی گمنام در دولت آمریکا گزارش داده دونالد ترامپ در تماس های تلفنی اش با رهبران دنیا ناآماده عمل کرده و گاه مسائل امنیتی را نیز زیر پاگذاشته است.

بر اساس این گزارش، به عنوان مثال  وی در گفت وگو با رئیس جمهور روسیه حالتی «بسیار صمیمی» داشته در حالی که به هنگام گفت وگو با رهبران زن کشورها حالتی «تقریبا سادیستی» پیدا می کرده است. طبق این گزارش دونالد ترامپ در گفت وگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین، چنان لحن صمیمی داشته که انگار «رفیق گرمابه و گلستان هم هستند». سی ان ان به گفت وگوهای تلفنی ترامپ با رهبران استرالیا، ترکیه، کانادا و کشورهای غرب اروپا نیز اشاره کرده و نوشته  مقام ها متن این گفت وگوها را «شنیع» خوانده اند.

در عین حال او در این گفت وگوهای تلفنی مستقیما درباره رهبران زن جهان نظیر آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان به شکلی تحقیر آمیز صحبت می کرده است. به گفته یک منبع برخی از چیزهایی که ترامپ به آنگلا مرکل گفته، باور نکردنی هستند. او مرکل را «احمق» خوانده و او را متهم به بودن در جیب روس ها کرده است. به گفته یک منبع گفت وگوهای تلفنی ترامپ با مرکل به حدی «غیر معمول» بوده اند که مقامات آلمانی این گفت وگوها را در یک گروه کوچک فشرده نگه داشتند.گفت وگوهای تلفنی ترامپ با ترزا می، نخست وزیر سابق انگلیس نیز

تحقیر آمیز بوده است. طبق این گزارش جان کلی، رئیس دفتر سابق ترامپ این گفت وگوها را در مکالمات شخصی برای امنیت ملی زیان آور خوانده است.