آرشیو پنج‌شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۲۶
اقتصادی
۴

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران: ذبح دام عید قربان فقط در کشتارگاه ها مجاز است

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران با تاکید بر اینکه کشتار دام در روز عید قربان فقط در کشتارگاه ها مجاز است، گفت: این تصمیم در راستای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا اتخاذ شده است.

علی ملکی در گفت وگو با خبرگزاری فارس با بیان اینکه امسال قصابی ها مسئول خرید نذورات مردم در عید قربان هستند، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم جلوگیری از گسترش این ویروس، امسال هیچ گونه دام زنده ای عرضه نمی شود.

وی افزود: بنابراین مردم باید در روزهای مانده به عید قربان، مقدار گوشت مورد نیاز خود را به قصابی ها مورد تایید خود سفارش داده و روز عید قربان سفارش خود را از قصابی تحویل بگیرند و پس از دریافت گوشت دام مورد نظر اقدام به توزیع نذورات خود کنند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران ادامه داد: با اداره کل دامپزشکی استان تهران هماهنگی های لازم انجام شده که در روز عید قربان و در تمام مناطق 22 گانه تهران هیچ غرفه ای برای عرضه دام دایر نباشد. بنابراین ذبح دام، در روز عید قربان در کشتارگاه ها انجام و قربانی محسوب می شود. قصابی ها براساس سفارشات خریدار،  گوشت قربانی بهداشتی را از کشتارگاه ها تهیه و در اختیار مشتری قرار می دهند.

ملکی افزود: براین اساس هر فردی به هر میزان که نیاز باشد می تواند گوشت سفارش دهد اما این کار باید پیش از روز عید قربان انجام شود تا مشکلی به لحاظ تامین به موقع ایجاد نشود. این اقدامات در راستای تامین گوشت بهداشتی و بدون آلودگی انجام خواهد شد. بنابراین اگر فردی خواهان خرید کله پاچه است باید سفارش خرید به قصابی های مورد تایید خود را انجام دهد.

وی تاکید کرد: قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی شقه بین 110 تا 115 هزار تومان است و پیش بینی می شود که قیمت گوشت در روز عید قربان نیز ثابت بماند و تغییری نکند. براین اساس ذبح دام در هر مکانی به غیر از کشتارگاه های مجاز در روز عید قربان ممنوع است و این موضوع به واحدهای صنفی ابلاغ شده و در صورت تخلف برابر با قانون با آنها برخورد می شود.