آرشیو پنج‌شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹، شماره ۹۸۲۶
ورزشی
۱۱

اخبار

اهدای جام  قهرمانی در آزادی

در جلسه ای که  در سازمان لیگ برگزار شد، مقرر شد تا مراسم اهدای جام قهرمانی به تیم پرسپولیس بعد از بازی با ذوب آهن و در ورزشگاه آزادی برگزار شود.دیدار پرسپولیس و ذوب آهن روز17 مردادماه در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.همچنین به دلیل مخالفت ستاد مقابله با کرونا، هواداران پرسپولیس حتی به صورت محدود هم نمی توانند در این مراسم حاضر شوند.

پنالتی زن قرن 21

فوق ستاره پرتغالی یوونتوس عنوان زننده بیشترین تعداد پنالتی در قرن 21 را از آن خود کرد. رونالدو را باید مرد شماره یک ضربات پنالتی از سال 2000 تاکنون دانست. وی زننده بیشترین تعداد ضربه پنالتی در مدت

 2 دهه اخیر بوده و ازاین جهت در رده نخست جهان قرار دارد. وی با زدن 114 ضربه پنالتی در قرن 21 بیشترین تعداد پنالتی را زده است.

 ملی پوشان به میدان می روند

 با اتمام مسابقات باشگاهی این فصل، رقابت های ملی در نقاط مختلف جهان ازجمله آسیا با وقفه ای طولانی پیگیری خواهد شد. تیم ملی ایران نیز باید با هدایت اسکوچیچ در مرحله دوم انتخابی جام جهانی و جام ملت ها شرکت کند و چهار دیدار باقیمانده اش را برگزار کند.تیم ملی کشورمان باید ابتدا 17 مهر به مصاف هنگ کنگ برود. سپس ملی پوشان، تهران را به مقصد کامبوج ترک می کنند تا در برابر این تیم به میدان بروند. یک ماه بعد تیم ملی در تهران میزبان بحرین است و روز 22 آبان آخرین بازی شاگردان اسکوچیچ در برابر عراق به انجام می رسد.

توصیه به سرمربی سپاهان

  پزشک معالج سرمربی تیم سپاهان به او توصیه کرده از فعالیت های استرس زا  دوری کند اما آیا او حاضر به کنار گذاشتن مربیگری می شود؟ بیماری امیر قلعه نویی، در روزهای اخیر فضای فوتبال  را تحت تاثیر قرار داد.

 اهالی فوتبال طی این روزها پیگیر احوالات قلعه نویی بودند تا این که او بعد از 4 روز بستری شدن در بیمارستان دیروز اجازه خروج از بیمارستان را پیدا کرد، اما هنوز تکلیف حضور او روی نیمکت تیم در دیدار برابر استقلال مشخص نیست.

ادای احترام سکاندار تیم ملی

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از تلاش متعهدانه مدافعان سلامت در مبارزه با ویروس کرونا تقدیر کرد.اسکوچیچ گفت: برای همه ما این

 یک تجربه دردناک است. مبارزه با  کرونا که دشمنی ناشناخته و نامرئی است تا به امروز و به طور غم انگیزی جان بسیاری از افراد را گرفته  و در این میان آدم هایی هستند که با مسئولیت خودشان بیرون می آیند و روی زندگی شان برای محافظت از جان انسان های دیگر ریسک می کنند، به راستی که شجاعت و انسانیت آن ها قابل ستایش است.

آغاز تمرین شاگردان مظلومی

اولین تمرین تیم ملی فوتبال جوانان با حضور دبیر کل فدراسیون فوتبال زیر نظر پرویز مظلومی برگزار شد. مظلومی  با قدردانی از محمد نبی گفت: از حضور و صحبت های روحیه بخش شما تشکر می کنم و امیدوارم با حمایت فدراسیون فوتبال بتوانیم برنامه های موردنظر را به بهترین شکل اجرا کنیم.