آرشیو شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹، شماره ۷۴۰۸
ایران زمین
۱۱

ایران در ایران

گرمای شدید هوا به شبکه برق اهواز آسیب زد

اهواز - مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق اهواز گفت: به دلیل افزایش بار شبکه طی یک ماه اخیر 36 مورد گداختگی کابل های برق در اهواز رخ داده که در برخی نقاط منجر به شعله ور شدن ترانس برق شده است.

به گزارش ایرنا، علیرضا شکرخدایی افزود: علت گداختگی کابل های برق در سطح شهر اهواز افزایش بار شبکه در زمان پیک مصرف است که باعث قطع کابل و خاموشی می شود.

وی ادامه داد: گرمای شدید هوا دمای تجهیزات برق را تا 215 درجه سانتیگراد می رساند که همین عامل باعث خاموشی در مدار می شود.مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق اهواز با اشاره به راه اندازی مرکز کنترل انرژی با عنوان «ECC» در اهواز گفت: از طریق کنترل در این مرکز مشترکان پرمصرف شناسایی و اخطار لازم برای کاهش بار مصرفی به آنها داده می شود، چنانچه نسبت به اخطار بی توجهی کنند برق آنها قطع می شود.وی از شهروندان خواست در ساعات پیک یا اوج مصرف برق بویژه پیک اول که در ساعت 13 تا 17 است، الگوی مصرف برق را رعایت کنند.

فرونشست زمین در دشت قزوین به یک بحران بدل شده است

قزوین- دادستان قزوین گفت: فرونشست زمین در دشت قزوین به یک بحران بدل شده و لازم است در این خصوص تبیین برنامه های بلند مدت صورت گیرد تا دشت قزوین احیا شود.

به گزارش ایسنا، محمد قاسمی گفت: با تلاش های دستگاه قضایی و مشارکت و هم افزایی سایر دستگاه های متولی اقدامات قابل توجهی از جمله پلمب و مسلوب المنفعه چاه های غیرمجاز، نصب کنتور هوشمند بر روی چاه های دارای پروانه، رفع تصرف و آزادسازی بستر و حریم رودخانه ها در راستای صیانت و حفاظت از منابع آب استان برنامه ریزی و اجرایی شد و تداوم این اقدامات در سال جاری نیز با قوت و جدیت در دستور کار قرار دارد.وی تصریح کرد: اگرچه وقوع سیل در چند سال اخیر خسارت هایی را در استان در پی داشته، اما همین موضوع باعث شده تا در بحث رفع تصرف بستر و حریم رودخانه ها ورود بموقعی داشته باشیم که بر اساس اقدامات انجام شده، تاکنون بیش از 50 هکتار از بستر و حریم رودخانه های استان رفع تصرف و آزادسازی شده و این موضوع همچنان در دستور کار قرار دارد.

پاکسازی ساحل بندر گناوه از لکه های نفتی

بوشهر- مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: آلودگی های نفتی در ساحل بندر گناوه با تلاش نیرو های دولتی و گروه های مردمی پاکسازی شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، سیاوش ارجمندزاده افزود: در پی ایجاد آلودگی در دریا و سرایت لکه های نفتی به ساحل گناوه، هماهنگی ها و برنامه ریزی لازم صورت گرفت و تیم مقابله با آلودگی اداره کل بنادر و دریانوردی به موقعیت اعزام شد.وی افزود: 60 نفر از نیرو های اداره کل بنادر و دریانوردی، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گناوه، شرکت نفت فلات قاره بحرگان و گروه های مردمی اقدام به پاکسازی ساحل از لکه های نفتی در روستای مال قائد و ساحل بندر گناوه کردند.