آرشیو شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹، شماره ۹۸۲۷
بین الملل
۹

خبر

وزیر بهداشت یمن: 200 نوزاد یمنی در خطر مرگ هستند

وزیر بهداشت یمن تبعات کمبود سوخت بر وضعیت بیمارستان های این کشور را تشریح کرد و درباره فوت 200 نوزادی که در خانه های شیشه ای در بیمارستان نگهداری می ‎شوند، هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «طه المتوکل» وزیر بهداشت دولت نجات ملی یمن درباره وضعیت وخیم بیمارستان ها در نتیجه نبود سوخت هشدار داد.بر اساس گزارش شبکه «المسیره» وی گفت: در نتیجه نبود مشتقات نفتی، بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان های عمومی و خصوصی در آستانه تعطیل شدن هستند. در این وضعیت، سهمیه بندی در بخش های جراحی و اورژانس و غیره آغاز شده است، بخش هایی که با نصف ظرفیت کار می کرده اند.

المتوکل افزود: با نزدیکی به تمام شدن ذخیره سوخت، 200 نوزاد که در داخل خانه های شیشه ای نگهداری می شوند در معرض خطر قرار گرفته اند.وی تاکید کرد: هزاران بیمار در نتیجه عقب نشینی سازمان ها از ارائه کمک در سایه انتشار بیماری های واگیردار، با تهدید مرگ روبه رو هستند.المتوکل ادامه داد: نبود مشتقات نفتی و ادامه محاصره مانع از تعمیر دستگاه های پزشکی شده و تنها 50 درصد از کارخانه های تولید اکسیژن کار می کنند.در این میان، سازمان های بین المللی و حقوق بشری، با سکوت خود مسیر جنایات سعودی ها و اماراتی ها در یمن را هموار کرده اند. 

عضو یهودی سابق کنگره آمریکا: جو بایدن وابسته به اسرائیل است

«استیو اسرائیل» نماینده پیشین مجلس نمایندگان آمریکا و رئیس فراکسیون حزب دموکرات در کنگره طی سال های 2011 تا 2015 معتقد است که «جو بایدن نامزد اسرائیل است» و رژیم صهیونیستی همیشه می تواند به او تکیه کند.

این سیاستمدار یهودی  در یک یادداشت به سابقه چند دهه ای حمایت های جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری امسال این کشور از رژیم صهیونیستی اشاره کرد و نوشت: «اسرائیل همیشه می تواند روی کمک جو بایدن حساب کند.»

«استیو اسرائیل» در سال 2016 پس از پایان دوره نمایندگی در کنگره انصراف خود را از شرکت در انتخابات اعلام کرد و اکنون مدیر «بنیاد سیاست و مسائل جهانی» در دانشگاه «کرنل» آمریکا است.وی در پایگاه «هیل» نوشت: «6 سال قبل وقتی سازمان تروریستی حماس حملات راکتی به اسرائیل  انجام داد؛ حملاتی که به طرز خطرناکی نزدیک بود باعث از دست رفتن یک عنصر سپر دفاعی (فلسطین اشغالی) شود، من به خاطر دارم که جو بایدن در مقام معاون رئیس جمهور چطور واکنش نشان داد.»