آرشیو یک‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹، شماره ۴۹۵۰
شرکت ها
۲۸

بین الملل

کمک کرونا به فروش نستله هند

دنیای اقتصاد : شیوع همه گیری ویروس کرونا و اعمال سیاست های قرنطینه و اجرای دستور در خانه بمانید باعث شد تا مردم زمان بیشتری را در خانه بمانند و مصرف مواد غذایی افزایش یافت. به همین خاطر شرکت نستله هند، تولیدکننده غذاهای آماده بسته بندی شده از جمله نودل های برند مگی و غلات مخصوص کودکان، در سه ماه منتهی به ژوئن از سود خالص دو رقمی 1/ 11 درصدی برخوردار شد. به گزارش گروه اقتصاد بین الملل روزنامه «دنیای اقتصاد» به نقل از پایگاه خبری اکونومیک تایمز، این واحد هندی تولیدکننده مواد غذایی سوئیسی اعلام کرد که این شرکت با افت شدید مصرف خارج از منزل و اختلال در زنجیره ارزش تولیدات خود مواجه شده است. گرچه در اواخر فصل شرایط کمی بهبود پیدا کرد.

سورش نارایانان، مدیر شرکت نستله هند، در بیانیه ای اعلام کرد: «در سه ماه گذشته شاهد نوسانات، بی ثباتی و هیجانات بسیار بودیم، این شرایط را قبلا هرگز تجربه نکرده بودیم و حتی تصورش را هم نمی کردیم.» این شرکت گزارش کرد که در سال منتهی به 30 ژوئن 2020 میلادی 2 درصد افزایش فروش را شاهد بوده است. به خاطر اختلال در تولید به دلیل تعطیلی ها برای مقابله با شیوع ویروس کرونا میزان فروش این شرکت کمتر از مقدار پیش بینی شده بوده است. شرکت نستله اعلام کرد که به طور میانگین کارخانه های این شرکت در این دوره سه ماهه با ظرفیت 75 درصد فعالیت داشتند. بنا به گزارش شرکت نستله، در حالی که به خاطر قرنطینه تقاضا برای مصرف خارج از منزل محصولات این شرکت افت شدیدی را تجربه کرد، مصرف داخل منازل موجب رونق فروش لبنیات مصرفی روزانه این شرکت همچون شیر، محصولات جانبی تولید شده از شیر و نسکافه آن شد. این شرکت همچنین اعلام کرد که در ابتدا فروش نودل های فوری برند مگی با چالش مواجه شد چون تعطیلی ها موجب اخلال در عرضه شد، اما تا پایان فصل با رشد ثابتی ادامه یافت.

فرصت کرونا برای پوشاک «گتیز»

دنیای اقتصاد : پس از همه گیری ویروس کرونا بسیاری از کسب وکارها ورشکسته شدند، اما در این حین بعضی از شرکت ها با ابتکار عمل، کسب و کار خود را تغییر یا گسترش دادند. شرکت تولید پوشاک گتیز که در استرلینگ هیتس دیترویت واقع شده است، با افزایش تعداد کارمندان خود شروع به تولید گان های جراحی و ماسک کرد. این شرکت بخشی از تولیدات جدید خود را به بیمارستان ها اهدا کرده است و بخش دیگری از آنها را برای فروش عرضه می کند.

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل روزنامه «دنیای اقتصاد» به نقل از پایگاه خبری «فری پرس»، این شرکت لباس های جراحی تولید خود را به بیمارستان کودکان، مراکز تخصصی، مراکز حمایت از بی خانمان های دیترویت، تعدادی از شعبه های بیمارستان بیومونت و سایر جاهایی که نیاز داشته اند، اهدا کرده است. این شرکت اعلام کرد: «کمک به پزشکان و بیمارانی که به ماسک و لباس نیاز دارند، یک نعمت است.» در ماه مارس، پس از شیوع جهانی کووید-19 و متعاقب آن فرمان «در خانه بمانید» در اکثر شهرها، متیو هانت، بنیان گذار شرکت گتیز، تصمیم گرفت به کارمندان مراقبت های بهداشتی کمک کند. هانت گفت: «ما ماشین آلات و نیروهای متخصص داشتیم و احساس کردیم که حالا زمان آن است که وظیفه خود را در قبال جامعه انجام دهیم.» از آنجا که تقاضا برای گان های جراحی و ماسک افزایش پیدا کرده بود، این شرکت تصمیم گرفت که تعداد کارگران خود را به دو برابر افزایش دهد تا بتواند سفارش   مشتریانش را به موقع تحویل دهد. در چهار ماه گذشته، شرکت گتیز بخشی از کارخانه خود را برای تولید ماسک و گان های جراحی تخصیص داده و تجهیز کرده است. در این راستا نیروهای متخصص و ماهر را نیز آموزش داده است. ناظران بر این باورند که موفقیت شرکت گتیز به خاطر تفکر و واکنش سریع مدیران آن به شرایطی که در آن قرار می گیرند، بوده است.