آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۴
استان ها
۱۸

خبر

از ماه مهر آغاز می شود : عملیات اجرایی طرح فولادسازی اکسین

دنیای اقتصاد- اهواز - محمد علاف پور : مدیرعامل فولاداکسین خوزستان گفت: اجرای طرح فولادسازی در جوار کارخانه نورد در جلسه هیات دولت مطرح و با آن موافقت شده و مجوز تاسیس توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان نیز برای این طرح اخذ شده است.

امین ابراهیمی با اعلام این خبر افزود: برنده مناقصه اجرای این طرح مشخص شده و عملیات اجرایی از مهر آغاز خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد: با حمایت سهامداران و پیگیری های مسوولان استانی، موضوع طرح توسعه فولاداکسین خوزستان طی سه سال از شروع عملیات اجرایی، آماده بهره برداری شود.

ابراهیمی در ادامه درباره ضرورت اجرای این طرح توضیح داد: مواد اولیه موردنیاز شرکت از فولادخوزستان، فولادمبارکه و فولادهرمزگان تامین می شود که از این شرکت ها، تنها فولادمبارکه پاسخگوی تامین مواد اولیه موردنیاز لوله های نفت و گاز ترش است و فولاد خوزستان اسلب های تجاری و فولاد هرمزگان اسلب آلیاژی را تامین می کند.

وی افزود: با همکاری این سه شرکت در تامین مواد اولیه مشکلی نداریم، ولی در صورت راه اندازی نورد گرم 2 مبارکه، این شرکت اسلب های تولیدی خود را به صورت کامل برای تولید ورق گرم خودش مصرف خواهد کرد و در عمل فولاداکسین از تولید ورق های لوله های نفتی باز خواهد ماند. از همین رو اگر طرح نورد گرم2 فولادمبارکه آغاز به کار کند، با فولادمبارکه در بازار تنها 12درصد همپوشانی خواهیم داشت، ولی در تامین مواد اولیه 100 درصد همپوشانی پیدا می کنیم که این موضوع به ضرر ما خواهد بود و این مهم ترین دلیل ما برای نیاز به فولادسازی است.

ابراهیمی افزود: از سویی برخی آلیاژ های بسیار راهبردی و موردنیاز کشور همچون فولادهای کرایژونیک برای بومی سازی و قطع وابستگی نیاز به اسلب داخلی دارد که فولادسازها امکان تامین آن را ندارند، از این رو در طرح فولادسازی درصدد تامین آنها هستیم.

ابراهیمی ادامه داد: اسلب های تولیدی داخل کشور از نظر ابعادی جوابگوی نیاز خط نورد این شرکت نبوده و باعث از دست رفتن ظرفیت خط نورد به میزان قابل توجهی شده است. خط نورد فولاداکسین برای اسلب 23 تنی طراحی شده، اما اسلب های تولید شده توسط فولادسازهای داخلی عموما کمتر از 14 تن وزن دارند که این موضوع باعث کاهش ظرفیت اسمی از یک میلیون و 50 هزار تن به حدود 700 هزار تن، افزایش ضایعات و به تبع آن افزایش بهای تمام شده محصول شده است. لازمه تامین اسلب 23 تنی آلیاژی اجرای مجتمع فولادسازی شامل احیای مستقیم و ذوب و ریخته گری است که با اجرای آن ضمن جذابیت سرمایه گذاری از نظر نرخ و زمان بازگشت سرمایه، موجب اشتغال زایی مستقیم در حدود هزار نفر و اشتغال زایی غیرمستقیم در حدود 7هزار نفر در استان خوزستان شده و برخی معضلات اساسی شرکت نیز به وسیله آن حل می شود.

وی اظهار کرد: طرح فولادسازی از طرح های توسعه اصلی شرکت است که از زمان بدو تاسیس نورد ورق عریض، به عنوان یک طرح بالادستی مدنظر قرار گرفته بود و حتی در این زمینه در سال 2005 میلادی قراردادی با شرکت دانیلی ایتالیا نیز منعقد شد؛ همچنین زیرساخت های لازم همچون زمین، آب، برق، گاز و سایر تسهیلات موردنیاز طرح مهیا شد، اما به علت مشکلاتی همچون عدم تامین منابع مالی و مشکلات تغییر سهامداران و سایر مسائل داخلی شرکت این قرارداد به سرانجام نرسیده بود.

ابراهیمی در ادامه توضیح داد: به توصیه سهامداران در سال 1398 دوباره اجرای طرح توسعه کارخانه فولادسازی در دستور کار شرکت قرار گرفت و به همین منظور، گزارش توجیه فنی و اقتصادی توسط شرکت مهندسی فراتحقیق سپاهان با لحاظ شرایط و قیمت های روز تهیه شد. نتایج این گزارش نشان داد که این طرح ضمن رفع مشکلات مربوط به تامین مواد اولیه شرکت که مستقیما بر افزایش 50 درصدی ظرفیت کارخانه نورد تاثیر خواهد گذاشت، دارای نرخ برگشت سرمایه نسبتا بالایی نیز هست که می تواند تحول اساسی در شرایط مالی شرکت به وجود آورد.

مدیرعامل فولاداکسین خوزستان با اعلام اینکه فولاداکسین تولید انبوه ورق های API محیط ترش را در برنامه تولیدی خود برای طرح های عظیم نفتی درحال اقدام دارد، گفت: تولیدات این مجموعه اکنون 750 هزار تن در سال است؛ با توجه به این ظرفیت برای سال 99 پیش بینی شده که حدود 100 هزار تن به صادرات و 650 هزار تن نیز به مصرف داخلی اختصاص یابد.

اختصاص 1550 میلیارد ریال برای مکانیزاسیون کشاورزی فارس

دنیای اقتصاد - شیراز - محمد صداقت : رئیس سازمان جهادکشاورزی استان فارس با بیان اینکه در سال جاری مبلغ 1550 میلیارد ریال تسهیلات در قالب خط اعتباری برای توسعه مکانیزاسیون این استان اختصاص یافته است، از اعطای 700 میلیارد ریال معادل 45 درصد از تسهیلات تخصصی به عاملیت بانک کشاورزی به کشاورزان خبر داد. محمدمهدی قاسمی گفت: این مبلغ تا پایان مرداد امسال در زیربخش های زراعت، باغبانی، شیلات، آبزیان، امور دام و منابع طبیعی، برای خرید 456 دستگاه انواع تجهیزات و ادوات، خرید 420 دستگاه انواع تراکتور و 4 دستگاه کمباین برداشت غلات به متقاضیان پرداخت شده است. قاسمی خاطرنشان کرد: 420 دستگاه از تعداد 450 دستگاه سهمیه انواع تراکتور تولیدی شرکت تراکتورسازان ایران به این استان با حمایت و همکاری بانک کشاورزی جذب شده است.

شتاب بخشی به روند اجرای طرح های راه سازی خراسان جنوبی

دنیای اقتصاد - بیرجند - محمد قربانی : استاندار خراسان جنوبی گفت: دوبانده سازی محورهای طبس- یزد، طبس- اصفهان، سه راهی روم- سرایان- فردوس و بیرجند- نهبندان از مطالبات مردم است که باید با سرعت بیشتری اجرا شود. محمدصادق معتمدیان در دیدار معاون ساخت و توسعه راه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی تسریع در روند اجرای طرح های درحال اقدام راه های استان را خواستار شد. وی با تاکید بر تکمیل قسمت های باقی مانده طرح دوبانده سازی محور بیرجند- قاین اظهار کرد: وزارتخانه با برنامه ریزی دقیق، مدیریت کارها و پیگیری های جدی تر، این طرح را تا پایان سال جاری کامل کند.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: انتظار این است که طرح دوبانده سازی محور دیهوک- فردوس- بجستان نیز حداکثر تا پایان سال تکمیل شود.  معتمدیان خاطرنشان کرد: مجوزهای مقدماتی کمیسیون ماده 23 برای محورهای بیرجند- سه راهی راهداران- دیهوک- طبس و همچنین سه راهی شهید زارع- بشرویه اخذ شده و در مراحل نهایی است.  معتمدیان بر نظارت جدی تر بر روند اجرای طرح ها نیز تاکید کرد و تامین اعتبار برای اجرای طرح محور جدید طبس- بشرویه را خواستار شد.  کدخدازاده، معاون ساخت و توسعه راه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی نیز در این دیدار با اشاره به طرح های درحال اجرا در استان تاکید کرد: با توجه به همراهی های استاندار، نظارت و کنترل ها با دقت هر چه تمام تر صورت می گیرد و کیفی سازی طرح ها در دستور کار است.

قزوین- تنکابن سال آینده تکمیل می شود

دنیای اقتصاد - قزوین : طرح قزوین- الموت- تنکابن در صورت تامین اعتبار لازم در 6 ماه ابتدای سال آینده آماده تحویل خواهد بود.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان قزوین، امیرمحمود غفاری، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت راه وشهرسازی در دیدار از عملیات اجرایی این طرح با اعلام خبر فوق افزود: این طرح دارای پنج قطعه به طول 167 کیلومتر است که 96 کیلومتر آن در حوزه قزوین و 71 کیلومتر دیگر در حوزه مازندران قرار دارد. وی ادامه داد: عملیات اجرایی قطعات یک، 2 و 3 طرح از حد فاصل کیلومتر صفر تا 62 با پیشرفت حدود 80 درصدی در برخی قطعات همراه بوده و برای تکمیل به 315 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. غفاری گفت: به گفته مدیران قرارگاه خاتم الانبیا که مسوولیت احداث این مسیر را برعهده دارند در صورت تامین اعتبار لازم، این طرح در 6 ماه ابتدایی سال آینده آماده تحویل خواهد بود. وی یکی از دلایل طولانی شدن و کندی اجرای طرح را تهیه پیوست زیست محیطی دانست تا اجرای طرح کمترین آسیب را به محیط زیست و حیات وحش در استان های قزوین و مازندران داشته باشد.  براساس این خبر، اجرای این طرح، علاوه بر کاهش زمان و ترافیک سفر به شمال، مسیر استان های قزوین و مازندران را به هم نزدیک تر می کند و موجب 100 میلیون لیتر کاهش مصرف سوخت می شود.