آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۴
شرکت ها
۲۸

با کمک «افرا صنعت آمل» انجام می شود

طراحی و تولید اکسل پیشرفته K132

گفتگو: بهنام عقیلی

زنجیره تولید خودرو بسیار مفصل است و گاهی برای تولید یک قطعه خودرو از صنعت فولاد و ذوب فلزات تا تراشکاری درگیر هستند. به گزارش «دنیای اقتصاد»، شرکت فرا صنعت آمل از جمله شرکت هایی است که زنجیره تولید کاملی دارد و مهره اصلی در صنعت خودروسازی به حساب می آید. این شرکت با طراحی و تولید سیستم اکسل خودروهایی همچون پژو 405، 206، 207، پرشیا و به تازگی پروژه k132 نقش مهمی در این صنعت ایفا می کند. ایران خودرو نیز وظیفه تولید اکسل خودرو k132 را به عهده این قطعه ساز گذاشته است. حدود 500 نفر به صورت مستقیم در این شرکت کار می کنند و با توجه به دانش فنی بالااین شرکت توانسته پروژه ها و خطوط تولید مناسبی را اجرا و راه اندازی کند. توان تولید این شرکت برای پروژه k132 حدود 100 هزار دستگاه در سال و برای خودروی دناپلاس سالی 120 هزار دستگاه سیستم اکسل خودرو است. به همین بهانه گفت وگویی را با آقای رضا زارع زاده، ریاست هیات مدیره این شرکت داشتیم که در ادامه می خوانید.
 در ابتدا در رابطه با محصولات تولید شده در شرکت فرا صنعت آمل و بازار مصرف این تولیدات توضیحاتی ارائه دهید.

شرکت فراصنعت آمل در زمینه تولید اکسل خودروهای ایران خودرو فعالیت می کند که زیر مجموعه شرکت فولادین ذوب آمل است. شرکت فولادین ذوب آمل از سال 1379 در استان مازندران راه اندازی شد. محصولات بیشتر این شرکت ریخته گری قطعات فولادی و چدنی خودرو است. شرکت فراصنعت آمل صرفا برای ماشینکاری و مونتاژ قطعات ایران خودرو تاسیس شده است. این شرکت قابلیت تولید و ماشین کاری قطعات فولادی و چدنی را با دقت یک هزارم میلیمتر دارد. عمده قطعاتی که در شرکت فراصنعت آمل تولید می شود اکسل کامل عقب پژو 405، مجموعه بازویی، توپی، دیسک و سگ دست 206 نیز از دیگر قطعات تولید شده در این شرکت است، اما مواردی که جدیدا به مجموعه ما اضافه شده است اکسل عقب و جلوی پروژه k132، سیستم تعویض دنده کابلی پروژه k132، سیستم تعویض دنده اتومات دناپلاس و 207 و مجموعه صفحه های مبدل خودروهای دناپلاس و 207 است.

قطعات مربوط به دناپلاس از اواخر سال 98 به تولید انبوه رسیده است؛ پروژه اکسل k132 با همکاری مرکز تحقیقات ایران خودرو از سال گذشته شروع و شهریور امسال خط مونتاژ آن آماده تولید است و همچنین قطعات مربوط به پروژه 207 مانند سیستم تعویض دنده و صفحه مبدل آن در فاز ارسال نمونه و آفلاین است.

 در خصوص تامین مواد اولیه چه مشکلاتی دارید؟

متاسفانه همه مشکلاتی که تولیدکنندگان قطعات خودرویی دارند، ما نیز داریم. خیلی مواقع در بخش ثبت سفارش ها منتظر تخصیص ارز و گرفتن ارز نیمایی هستیم. در هفت الی هشت ماه اخیر نتوانسته ایم ارز نیمایی بگیریم، بنابراین مجبور شدیم با ارز آزاد مواد اولیه بخریم. همچنان ثبت سفارش ها در سامانه نیما منتظر تخصیص ارز می ماند، ولی ما چنانچه ببینیم امکان توقف خط ایران خودرو وجود دارد، با ارز آزاد خریداری می کنیم تا خط تولید شرکت ایران خودرو نیز به مشکل نخورد.

 برنامه شرکت فرا صنعت آمل برای توسعه فعالیت ها در سال 99 چیست؟

یکی از برنامه های اصلی شرکت فراصنعت آمل به سرانجام رساندن خط تولید اکسل خودروی k132 است. به این دلیل که شرکت فرا صنعت آمل را می توان تنها شرکتی در ایران دانست که توانایی طراحی و تولید اکسل این خودرو را دارد و این وظیفه مهمی است که روی دوش شرکت فراصنعت آمل است. این پروژه مهم ما برای سال 99 و 1400 است. پیش بینی ما این است که اواسط سال 1400 خط تولید کامل k132 را در ایران داشته باشیم. یعنی قالب های این قطعه ساخته شده و خط مونتاژ آن در ایران راه اندازی بشود. این قطعه ارزبری زیادی دارد و به عدم خروج ارز کمک می کند و با توجه به اینکه این یک پروژه ملی است نیاز به همکاری و پشتیبانی وزارت صمت و بانک ها برای واردات ماشین آلات با تکنولوژی روز داریم.

 با چند شرکت خودرویی همکاری دارید و چه محصولاتی تولید می کنید؟

در حال حاضر تنها با شرکت ایران خودرو کار می کنیم و برای خودروهای این شرکت قطعه تولید می کنیم. برای محصولات 206، 207، 405، پرشیا، سمند و دناپلاس تمام مجموعه اکسل و سگ دست آنها را تولید می کنیم. به غیر این محصولات، در حال آماده سازی خط تولید اکسل k132 ایران خودرو نیز هستیم.

 در رابطه با تولید قطعات جدید چه برنامه هایی دارید؟

از اواخر سال 98 پروژه های جدیدی شروع شده است. تولید سیستم تعویض دنده دناپلاس و صفحه مبدل آن از دی 98 شروع شده است. با تیراژ حدود 200 دستگاه در ماه و در حال حاضر به 100 دستگاه در روز رسیده است. طراحی مجموعه اکسل عقب پروژه k132  و تست های آن بسیار زمان بر است. از نیمه شهریور امسال فاز آفلاین آن شروع می شود. فاز آفلاین به این معنا است که قطعات خودرو به تولید رسیده و قالب آنها ساخته شده است، ولی هنوز تست های آن نهایی نشده است. اواسط شهریور تعداد 30 دستگاه k132 با این قطعات برای اولین بار تولید می شوند. مجموعه اکسل عقب پروژه k132 شامل حدودا 30 قطعه است که با کمک قطعه سازان داخلی  مجموعه سازی اکسل صورت می پذیرد.

 سرمایه گذاری صفر تا صد خط تولید اکسل k132 به عهده شرکت فراصنعت آمل است؟

کل سرمایه گذاری پروژه برعهده شرکت فراصنعت آمل است که شرکتی کاملا خصوصی است.

 یکی از مشکلات قطعه سازان عدم تسویه به موقع خودروسازان است، آیا شما نیز این مشکلات را دارید؟

 ما نیز مشکلاتی در این خصوص  داریم. به هرحال هیچ تولیدی بدون مشکل نخواهد بود و سعی می کنیم با تعامل بین خود و خودروساز مشکلات را حل کنیم.

 چه چالش هایی برای تولید اکسل پروژه k132 داشتید؟              

با توجه به اینکه پروژه k132 یک پروژه ملی است و این شرکت سعی کرده تا برای اولین بار در ایران با تکنولوژی روز دنیا تولید را اجرا کند،  انتظار داریم تا حمایت های بیشتری از سوی وزارت صمت و بانک ها با توجه به حجم سرمایه گذاری صورت پذیرد.