آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۷۴۴۴
ورزشی
۱۸

محمدحسین کنعانی زادگان، مدافع سرخپوشان پایتخت در گفت و گو با «ایران»: هواداران به دفاع پرسپولیس می بالند

گفتگو: محمد محمدی سدهی

مسابقات لیگ قهرمانان آسیا از امشب برای پرسپولیس آغاز می شود و سرخپوشان در سومین بازی، از ساعت 22:30 به مصاف التعاون عربستان خواهند رفت.محمدحسین کنعانی زادگان، مدافع پرسپولیس درخصوص شرایط تیم در لیگ قهرمانان به خبرنگار «ایران» گفت: «همیشه لیگ قهرمانان کیفیت بالایی دارد و این دوره هم شرایط همین گونه است. بازی های سختی در پیش داریم اما با تمام تمرکز در این مسابقات شرکت می کنیم. کادر فنی آنالیز خوبی از تیم های حریفمان داشت و علاوه بر این در روزهای گذشته تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و با این پشتوانه برای کسب نتیجه در این مسابقات تلاش خواهیم کرد.»

او با اشاره به برگزاری دیدار دوستانه با شهرخودرو و شکست یک بر صفر مقابل این تیم پیش از حضور در لیگ قهرمانان آسیا افزود: «شکست در بازی های دوستانه طبیعی است چرا که بازی های دوستانه برای شناخت ترکیب تیم است و این بازی ها نمی تواند سنگ محک خوبی برای حضور تیم مان در لیگ قهرمانان باشد. علاوه بر این بازیکنان جدیدی به تیم اضافه شدند که طبیعی است  برای رسیدن به هماهنگی به زمان نیاز دارند.» مدافع شماره 6 سرخ ها  درخصوص برگزاری متمرکز رقابت های لیگ قهرمانان در قطر و از دست رفتن میزبانی تیم های ایرانی بیان داشت: «بازی های ما همیشه هوادار دارد و هواداران ما در آسیا معروف هستند و همیشه پشت مان بودند و باعث دلگرمی مان شدند. در حال حاضر به دلیل ویروس کرونا بازی ها در یک جا برگزار می شود و این اتفاق خوبی نیست. اگر بازی ها طبق روال گذشته برگزار می شد و ما شرایط میزبانی در کشور خودمان داشتیم، قضیه کاملا متفاوت بود.»

کنعانی زادگان این گونه صحبت های خود را ادامه داد: «در لیگ قهرمانان آسیا همیشه این گونه بوده که تمرکز ما در بازی های خانگی بیشتر از بازی های خارج از خانه است که البته این به دلیل حضور هواداران پرتعدادمان است. با این حال امیدوارم با تمرکز بالا همانند بازی های خانگی به مصاف رقبایمان برویم و نتیجه بگیریم.» او درخصوص حضور بازیکنان جدید در پرسپولیس اظهار داشت: «قطعا بازیکنانی که جذب شده اند کیفیت خوبی دارند و هر بازیکنی نمی تواند پیراهن پرسپولیس را بپوشد. این بازیکنان در تیم های خودشان بهترین بودند و با عملکردشان نشان دادند که می توانند در تیم های بزرگ بازی کنند. خدا را شکر بازیکنان خوبی جذب کردیم و ان شاءلله قدر این پیراهنی را که به تن می کنند بدانند و بدانند که کجا آمده اند و بتوانند بهترین عملکرد را برای پرسپولیس داشته باشند.» مدافع شماره 6 پرسپولیس تاکید کرد عملکرد خوب خط دفاعی یکی از دلایل موفقیت های پیشین بوده است: «پرسپولیس همیشه خط دفاعی خوبی داشته و در 4 سال اخیر یکی از دلایل قهرمانی تیم مان همین دفاع خوب و بازیکنانی است که در این خط حضور دارند. البته گل خورده کم تنها به عملکرد دفاعی برنمی گردد و این نشان می دهد که تمام تیم خوب دفاع می کنند و در مقابل حمله حریف به خوبی به خط دفاعی اضافه می شوند.»

کنعانی زادگان در ادامه اظهار داشت: «پرسپولیس در این سال ها در تمامی خطوط بهترین عملکرد را داشته است. تیم ما 4 سال است که بهترین خط دفاع و بهترین عملکرد را دارد و به ثبات رسیده است. دروازه بان ها خوب کار کردند، هافبک ها و مهاجمان هم به خوبی وظایفشان را انجام دادند. همه بازیکنان در خطوط خود بهترین بودند و امیدوارم که این شرایط تداوم داشته باشد و تیم ما بتواند در مسابقات لیگ قهرمانان و همچنین لیگ بیستم بهترین عملکرد را داشته باشد. خوشحالیم که خط دفاع خوبی داریم و هواداران به دفاع تیم می بالند.» او درخصوص جدایی بازیکنانی همچون مهدی ترابی و علی علیپور که در زمان حضور در پرسپولیس عملکرد بسیار خوبی داشتند و همچنین در پاسخ به این سوال که آیا جدایی این ها کیفیت پرسپولیس را پایین نمی آورد، افزود: «من نمی توانم از زبان آنها صحبت کنم و تنها برای بازیکنانی که از ترکیب جدا شدند، آرزوی موفقیت می کنم. پرسپولیس همیشه پرسپولیس است و دیدیم بازیکنان زیادی به این تیم آمدند و پس از درخشش از تیم جدا شدند اما پرسپولیس کماکان با قدرت به کار خود ادامه داد.»

بازتاب

نوراللهی: برای هدفمان می جنگیم

احمد نوراللهی، هافبک پرسپولیس دیروز در نشست خبری پیش از بازی مقابل التعاون عربستان گفت: «از دو دیدار ابتدایی خود تنها یک امتیاز کسب کرده ایم و برای صعود از گروه به برد در بازی های آینده نیاز داریم. باید برای این هدف بجنگیم و انگیزه لازم را هم داریم. در این مدت تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و می دانیم بازی با التعاون برای صعودمان بسیار تاثیرگذار است البته اهداف بزرگتری داریم اما ابتدا باید از گروه خود صعود کنیم تا شرایط هموار شود.»