آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۷۴۴۴
ورزشی
۱۸

لیگ قهرمانان

حذف الوحده بدون محرومیت

کنفدراسیون فوتبال آسیا بالاخره تکلیف الوحده امارات را در لیگ قهرمانان آسیا مشخص و در بیانیه ای اعلام کرد: «کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفت باشگاه الوحده را به دلیل کناره گیری از رقابت ها و نیامدن به دوحه از بازی های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا کنار بگذارد. شرایط به وجود آمده در الوحده شرایط اضطراری به شمار می آید و بازی های الوحده در این رقابت ها لغو شد. برای جلوگیری از تردید، در تعیین رده بندی نهایی گروه، هیچ امتیازی یا گلی از مسابقات قبلی الوحده در نظر گرفته نمی شود. به این ترتیب، معذوریت این تیم برای حضور در این رقابت ها از سوی AFC پذیرفته شد و محرومیتی برای این تیم اماراتی درنظر گرفته نشد.»

اعتراض شهرخودرو و پرسپولیس به میزبانی قطر

باشگاه شهرخودرو نیز به جمع معترضان به میزبانی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا اضافه شد. وحید علیپور قائم مقام این باشگاه گفت: «تصور ما این است که قطری ها برای جام جهانی 2022 میزبانی این بازی ها را قبول کردند تا خودشان را تست بزنند و البته اینجا را تبدیل به آزمایشگاه خود کرده اند.» باشگاه پرسپولیس نیز با ارسال نامه ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا مراتب اعتراض خود را به میزبانی قطر در لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرد.

مکان فینال لیگ قهرمانان آسیا 2020 مشخص شد

کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا 2020 در تاریخ 19 دسامبر(29 آذر) در ورزشگاه الجنوب قطر به صورت تک بازی برگزار می شود.