آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۹۸۶۳
اقتصادی
۴
جوابیه

جوابیه ایران خودرو به گزارش «مزرعه خودروهای سحرآمیز!»

مهدی افهمی - مدیر ارتباطات و امور بین الملل

در شماره روز سه شنبه 18 شهریورماه سال 1399 آن روزنامه، در مطلبی تحت عنوان «افزایش نجومی قیمت خودرو از کمبود قطعه تا سوداگری خودروسازان؛ مزرعه خودروهای سحرآمیز!» که تیتر اول آن شماره را نیز به خود اختصاص داده، مطالب کذبی عنوان شده است که در صورت بی پاسخ ماندن آن ممکن است موجبات تشویش افکار عمومی را فراهم سازد. لذا خواهشمند است برابر قانون مطبوعات درخصوص درج پاسخ در همان صفحه دستور اقدام مقتضی صادر فرمایید.

در خبر آمده بود که:«در تصویری که خبرگزاری صدا و سیما از بابل منتشر کرده شاهد دپوی تعداد زیادی خودرو هستیم که دراین رابطه مدیرعامل ایران خودروی بابل می گوید: زمین های اطراف کارخانه خریداری شده تا خودروهای دارای نقص فنی در آن نگهداری شود، اما برخی کارشناسان معتقدند ایران خودرو منتظر است تا پس از افزایش قیمت های سه ماهه، این خودروها را با قیمت بالاتر ترخیص کند. البته برخی کارشناسان نیز معتقدند نگه داشتن این حجم از خودرو برای سه تا پنج درصد فروش با قیمت بالاتر فاقد منطق اقتصادی است. علاوه بر این امر، کمبود برخی قطعات به دلیل مشکلات ارزی و تحریمی و دریافت نکردن قطعات جدید از برخی قطعه سازان داخلی واقعیتی است که شواهد زیادی برای آن وجود دارد.»

به استحضار می رساند:

1-تصویر فتوشاپی است!: متاسفانه تصویری که مبنای تهیه مطلب و تیتر روی صفحه اول شده است نه تنها مربوط به گذشته است بلکه دستکاری شده و فتوشاپی است و جای تاسف اینجاست که همکاران رسانه ای ما به سبب سرعت در فرآیند کار این موضوع را تشخیص نداده اند.

2-روند تولید و تامین رو به بهبود است: از ابتدای سال جاری تا کنون با تولید روزانه 120 دستگاه خودرو، بیش از 13 هزار و 930 دستگاه خودروی پارس در سایت ایران خودرو مازندران تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 45 درصد افزایش داشته است.

3-افزایش تولید: امسال قرار است 35 هزار دستگاه پارس تی یو5 و پارس سال در این سایت تولید شود.

4-مشکلات ناشی از تحریم ها: با توجه به مشکلات ناشی از تحریم های گسترده علیه صنعت خودرو و وارد نشدن قطعات با فناوری پیشرفته، دوهزار دستگاه خودرو دارای کسری قطعه و نه نقص فنی! به همین دلیل در پارکینگ های اطراف شرکت ایران خودرو مازندران(خزر) نگهداری می شود. این در حالی است که سال گذشته در همین زمان، حدد 6 هزار خودرو ناقص در کف کارخانه وجود داشت.

5-تحویل خودروی مشتریان مطابق برنامه انجام می شود: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 10هزار دستگاه خودرو تحویل مشتریان شده است این در حالی است که به دلیل محدودیت های ترافیکی اعمال شده در این استان که به سبب مسافرت های تابستانی مردم است. ارسال خودروهای تولیدی این سایت با مشکلاتی مواجه شده است.

6-نگهداری خودروها در پارکینگ تا زمان ارسال عادی است: لازم به توضیح است که خودروها پس از خروج از خط تولید و آماده شدن پلاک و مدارک خودرو توسط پلیس راهور ناجا و همچنین تجاری سازی و طی مراحل بعدی تا ارسال به مشتریان راهی پارکینگ می شوند. طبیعی است که روزانه 140 دستگاه خودرو تولید می شود و هر خودرو دست کم تا 15 روز در پارکینگ توقف می کند. لذا توقف بخشی از خودروها در پارکینگ عادی است.

7-ما در کنار مردم هستیم: حقیقت این است که خودروسازان تمام توانشان را مصروف تولید و عرضه محصول به بازار کرده اند و در دوران سخت تحریم برای رونق و حتی جهت تولید بی امان در تلاش و تکاپویند. خودروسازان و جهادگران صنعت، خود را در کنار مردم می بینند و با تمام توان برای عبور از بحران می کوشند.

8-منافی ارزش ها: پرواضح است که نگه داشتن این حجم از خودرو نه تنها غیراقتصادی است بلکه با ارزش های اعتقادی ما نیز در تعارض است و هرگز اجازه نمی دهیم رفتارهای غیرمنصفانه، تصویر مجموعه ای را که شبانه روز و علیرغم همه محدودیت ها و تحریم ها برای برافراشتن پرچم تولید در سخت ترین روزهای تاریخی این ملت از جان مایه می گذارند، مخدوش سازد.