آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۳۸۱۸
اقتصاد
۵

گذر

فرصت خریداران سکه  در سال 97 برای پرداخت مالیات تا  پایان شهریور

خریداران سکه در سال 97 بر اساس دستورالعمل تا تیر امسال فرصت داشتند مالیات خود را بپردازند که این مهلت تا پایان شهریور تمدید شد و در صورت عدم پرداخت مشمول جریمه می شوند. به گزارش فارس، پرداخت مالیات مقطوع خریداران سکه در سال 97 تا پایان شهریور تمدید شد. سازمان امور مالیاتی کشور چندی پیش در دستورالعملی چگونگی مالیات از خریداران سکه را تعیین کرد. بر این اساس، تمامی اشخاص حقیقی ای که در سال 1397 اقدام به خرید و تحویل حداکثر 200 قطعه سکه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران کرده بودند، باید نسبت به پرداخت مبلغ مالیات مقطوع سکه های خریداری شده در موعد مقرر قانونی تا پایان شهریور 1399 اقدام کنند. در صورتی که اشخاص تاکنون مالیات مقطوع تعیین شده را پرداخت نکرده باشند، می توانند تا 31 شهریور 99 آن را پرداخت کنند؛ در غیر این صورت جریمه مالیاتی در انتظار آنها خواهد بود.

برقراری 3  پرواز  تهران-استانبول-تهران در هفته برای بازگرداندن ایرانی ها از ترکیه

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: در حال حاضر هفته ای سه پرواز بدون مسافر از تهران به استانبول از سوی شرکت های هواپیمایی داخلی انجام می شود تا ایرانی ها بتوانند از ترکیه به کشور برگردند.

مقصود اسعدی سامانی در گفت وگو با فارس اظهار کرد: در حال حاضر هفته ای سه پرواز از سوی شرکت های هواپیمایی ایرانی برای بازگرداندن مسافران ایرانی بین تهران و استانبول برقرار شده است.

او ادامه داد: در واقع پروازها از تهران به استانبول به صورت بدون مسافر انجام می شود تا از استانبول مسافران ایرانی را به کشور بازگرداند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهار کرد: شرکت ها مجاز به اعزام مسافر به استانبول نیستند و فقط می توانند ایرانی ها را به کشور برگردانند.

اسعدی سامانی بیان کرد: البته بین مسافران ترک، آنهایی که برگه ماموریت به کشور ما را دارند یا دیپلمات باشند، با رعایت پروتکل های بهداشتی می توانند با این پروازها به ایران سفر کنند. او با بیان اینکه ترکیش ایرلاین فعلا به کشور ما پروازی ندارد، گفت: تاریخ تعیین شده ازسوی ترکیه (11 مهرماه) برای برقراری پروازهای تهران و استانبول که پیش از این اعلام شده بود نیز فعلا اعتباری ندارد.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اظهار کرد: در حال حاضر به 20 فرودگاه دنیا پرواز مورد نیاز داریم و مسافران ایرانی خارج از کشور که می خواهند به کشور برگردند، مشکلی از نظر جابه جایی ندارند و با رعایت پروتکل ها پروازها انجام می شود. او افزود: همچنین پروازها به کشورهای اروپایی با رعایت پروتکل ها انجام می شود و آنهایی که اتباع آن کشور باشند، تابعیت یا اقامت دائم داشته باشند یا آنکه برگه ماموریت و ماموریت خاص داشته باشند، امکان مسافرت به آن کشورها را دارند.

فرودگاه ایرانشهر  امکان پذیرش همه نوع هواپیما را  ندارد

او درباره پروازهای فرودگاه چابهار و تعطیلی فرودگاه توضیح داد: رئیس سازمان هواپیمایی کشوری صبح دیروز برای بررسی مشکلات فرودگاه چابهار (کنارک) به این فرودگاه سفر کرد و پیش بینی می شود با سفر کاپیتان زنگنه، مشکلات این فرودگاه رفع شده و پروازها مجددا برقرار شود. اسعدی سامانی با بیان اینکه برخی پروازهای چابهار به فرودگاه ایرانشهر منتقل شده است، افزود: فرودگاه ایرانشهر امکان پذیرش همه نوع هواپیما را ندارد؛ بنابراین در حال حاضر فقط ماهان به این فرودگاه پرواز دارد که هفته ای سه تا چهار روز پرواز برای جابه جایی مسافران انجام می دهند.