آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۶
فرهنگ و هنر
۲۵

تب حضور بازیگران ترکیه ای در سینمای ایران

منبع: ایسنا

 یک فیلم ایرانی دیگر با بازی بازیگران ترکیه ای ساخته شد. در سال های اخیر استفاده از بازیگران خارجی به ویژه ترکیه ای در فیلم های سینمایی رونق گرفته و هر از چندی خبر حضور یک بازیگر ترکیه ای در خبرهای تولید سینمایی منتشر می شود.

این موضوع حتی دستمایه شوخی در فیلم «خوب، بد، جلف 2» هم شده بود که اشاره می کرد برای ساخت فیلم پرفروش باید از چنین روش هایی استفاده کرد. از میان فیلم هایی که هنوز اکران نشده اند، به جز «مست عشق» حسن فتحی که با بازی بازیگران سرشناسی از ایران و ترکیه ساخته شده است، به فیلم «کوسه» علی عطشانی هم می توان اشاره کرد که حدود یک ماه قبل خبر حضور آسیا تاشکین بازیگر ترکیه ای در آن منتشر شد.

به تازگی اعلام شد که فیلم کمدی فانتزی «هولیا» هم به کارگردانی مرتضی آتش زمزم در ترکیه و با بازی بازیگران خارجی تمام شده است. روابط عمومی این پروژه گفته است: سازندگان فیلم سینمایی «هولیا» که برای ادامه فیلمبرداری راهی ترکیه شده بودند، کار تولید را در این کشور و شهرهای استانبول و آنتالیا به پایان بردند.  در این سکانس ها ویلما الس بازیگر آلمانی الاصل سینما و تلویزیون ترکیه جلوی دوربین رفته است.

 او بیشتر به خاطر بازی در سریال «روزی روزگاری» که در ایران با نام «علی کاپیتان» به یاد می آید، شناخته می شود.  در این سکانس ها هولیا دیکن Hulya Diken دیگر بازیگر شناخته شده ترکیه ای که در بخش های ایران هم حضور داشت، با ویلما الس همبازی شده است.