آرشیو چهار‌شنبه ۲۶‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۶
شرکت ها
۲۸
بانک

افزایش سرمایه 83 درصدی بانک تجارت در راه است

دنیای اقتصاد : سرمایه بانک تجارت با افزایش 83 درصدی به 41 هزار میلیارد تومان می رسد. به گزارش «دنیای اقتصاد» «وتجارت» با صدور اطلاعیه ای در سامانه کدال از افزایش سرمایه 83 درصدی این بانک خبر داد. به این ترتیب در صورت موافقت سازمان بورس، سرمایه بانک تجارت از 22 هزار و 300 میلیارد تومان به 41هزار میلیارد تومان افزایش می یابد و این بانک را از نظر شاخص سرمایه به بزرگ ترین شرکت بورسی کشور تبدیل می کند.

 بنابراین گزارش  بانک تجارت که  با نماد «وتجارت» در بازار سهام حضور دارد با صدور یک اطلاعیه شفاف سازی در سامانه کدال اعلام کرد: با توجه به ماده 3 دستورالعمل افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، پیشنهاد اعضای هیات مدیره مبنی بر افزایش سرمایه 83درصدی این بانک از محل آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی با هدف بهبود ساختار مالی در 18 شهریور 1399 به تصویب رسید و این پیشنهاد برای اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارائه شد.

براساس این اطلاعیه شفاف سازی، بانک تجارت قصد دارد سرمایه فعلی را از 3/ 22  به 41 هزار میلیارد تومان معادل 83 درصد افزایش دهد  تا با موافقت سازمان بورس و نهایی شدن این افزایش سرمایه، این بانک به بزرگ ترین شرکت بورسی از نظر سرمایه اسمی تبدیل شود.

این گزارش می افزاید: تامین مالی بانک تجارت از محل آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامداران فعلی برای بهبود ساختار مالی صورت می گیرد. در این اطلاعیه تصریح شده است که انجام افزایش سرمایه یاد شده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده بانک تجارت است.