آرشیو یک‌شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰، شماره ۵۳۳۱
سیاست گذاری
۶

خبر

تازه ترین آمار واحدهای پذیرنده نیروی کار اعلام شد: جذب بیش از 14 هزار کارجو در واحدهای اقتصادی

ایسنا : گزارش عملکرد 100روزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرای طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار نشان می دهد که طی این مدت 14 هزار و 772 نفر از کارجویان در واحدهای اقتصادی پذیرنده جذب و به خدمت گرفته شده اند.

طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار با هدف فرصت دهی به کارفرمایان برای تربیت و ارتقای مهارت های شغلی و اشتغال پذیری جوانان جویای کار 15 ساله و بالاتر فاقد مهارت یا کم مهارت تدوین شده است. از مهم ترین اهداف طرح، آشنایی با محیط کسب وکار، کسب تجربه و آماده سازی و ایجاد خودباوری در مهارت آموز برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی، حفظ و پایداری مشاغل سنتی و بومی خصوصا در صنایع دستی، کمک به بنگاه های فعال به منظور شناسایی و جذب نیروی کار مستعد و توانمند، کاهش هزینه های جذب و به کارگیری نیروهای فاقد مهارت و استفاده از ظرفیت و توان آموزشی عملی بنگاه های اقتصادی است.

در این طرح فرصت حداکثر یک ساله به کارفرما داده می شود تا به داوطلبان واجدشرایط، مهارت های شغلی در محیط کار را انتقال دهد و مهارت آموز پس از کسب دانش کافی در یکی از حرفه های آموزشی مجاز، بر اساس توافق کارفرما و فرد آموزش گیرنده وارد بنگاه های اقتصادی خصوصی و تعاونی دارای پروانه کسب یا بهره برداری از مراجع ذی صلاح یا واحدهای وابسته به نیروهای مسلح شده و تحت نظارت مرکز یادگیری و مطابق مقررات آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در واحدهای مشمول طرح دوره های مهارت آموزی را می گذراند.

بر اساس گزارش عملکرد سه ماهه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرای طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار 14 هزار و 772 نفر در واحدهای پذیرنده کشور جذب شده اند. در طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار با اعطای فرصت حداکثر یک سال به کارفرما، داوطلبان جوان در گروه سنی 15 تا 22 سال واجدشرایط، مهارت های شغلی را در محیط کار فرا می گیرند. مسوولیت اصلی اجرای این طرح در سال های اخیر به عهده سازمان آموزش فنی و حرفه ای بوده است.

نتایج این گزارش حاکی از آن است که از سال 1396 تا پایان آبان 1400 حدود 79 هزار و 511 کارفرمای بنگاه های اقتصادی بخش های خصوصی و تعاونی در این طرح مشارکت کرده و فضای کارگاهی و نیروی انسانی ماهر خود را به عنوان مربی در اجرای طرح به خدمت گرفته اند.

پیش از این معاونت اشتغال وزارت کار در گزارشی از نتایج طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار مجموع تعداد واحدهای پذیرنده کارورز از سال 1396 تا پایان شهریور ماه 1400 را 76 هزار و 826 واحد و سهم واحدهای پذیرنده کارورز در بخش خدمات را 9/ 31 درصد، بخش صنعت 7/ 51 درصد، فرهنگ و هنر 9 درصد و کشاورزی را 4/ 7درصد اعلام کرده بود.

طول دوره مهارت آموزی حداقل 120 روز و حداکثر 360 روز و حداقل سن مهارت آموز 15 سال است و مهارت آموز در طول دوره مهارت آموزی تحت پوشش بیمه مسوولیت مدنی قرار گرفته و دولت هزینه بیمه مسوولیت و حوادث مشمولان را برعهده دارد. با پایان دوره مهارت آموزی، آزمون گرفته شده و به مهارت آموزان گواهینامه مهارت آموزی داده می شود.

در برنامه ششم توسعه، بیکاری به عنوان یکی از ابرچالش های کشور و بازار کار عنوان شده و بر همین اساس بر لزوم تحرک بخشی به بازار کار و ایجاد فرصت های شغلی به ویژه برای جوانان، زنان و فارغ التحصیلان دانشگاهی تاکید شده است.

به گزارش «ایسنا»، طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار، در راستای اجرای بند 2 سیاست های کلی اشتغال ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و بند 5 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی با رویکرد ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال مولد و پایدار و استمرار و تثبیت اشتغال موجود به ویژه در مشاغل خرد و خانگی با استفاده از آموزش های مهارتی در محیط های کارگاهی تدوین شده است.

راه اندازی سامانه «سوت زنی» در وزارت تعاون

ایرنا : دفتر بازرسی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه اندازی سامانه «سوت زنی» در راستای حمایت و تشویق گزارشگران فساد را پیگیری می کند. راهبری دفاتر بازرسی سازمان های تابعه، تشریح برنامه های مرتبط با اجرای اصولی سلامت اداری و مبارزه با فساد، ایجاد تمهیدات لازم برای راه اندازی سامانه سوت زنی و تهیه دستورالعمل حمایت و تشویق گزارشگران فساد، بازبینی فرآیند و تهیه طرح جدید بازرسی و مشارکت ناظران مردمی، تشکیل ستاد هم سویی درباره شناسایی موانع، حضور میدانی در سفرهای استانی برای گره گشایی مشکلات مردم و احصای چالش ها و مشکلات اداره های اجرایی استان ها از جمله اقدامات این دفتر در سه ماه فعالیت دولت سیزدهم به شمار می رود. همچنین در این مدت، یک هزار و 280 شکایت و درخواست مردمی توسط این دفتر بررسی و 82 درصد آن پاسخ داده شد.

بسط و توسعه سامانه پاسخگویی تلفنی 2500 برای پاسخگویی و راهنمایی سریع تماس گیرندگان در حوزه های مختلف و ابلاغ دستورالعمل ارتباط مردمی به حوزه های ستادی و اجرایی در مورد سفرهای رئیس جمهوری و نظارت و رصد بر این فرآیند، از دیگر اقدامات این دفتر محسوب می شود.  در بخش ارزیابی عملکرد نیز می توان به ارائه چالش های پیش روی نظام ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی برای بهینه سازی فرآیند ارزیابی عملکرد، تهیه و تدوین شاخص های پیشنهادی مرتبط با محور شفافیت و تعارض منافع به سازمان اداری و استخدامی کشور اشاره کرد.

کلاهبرداری با عنوان تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی : به رغم هشدارهای مکرر سازمان تامین اجتماعی و تاکید این سازمان مبنی بر اینکه هیچ گاه تماسی از سوی این سازمان برای دریافت وجه در قبال خدماتی از قبیل کارت هوشمند درمان، کارت بیمه طلایی و کارت تکمیلی درمان با بیمه شدگان و بازنشستگان انجام نمی شود، متاسفانه در برخی مواقع شاهد فریب برخی از بازنشستگان و بیمه شدگان توسط افراد کلاهبردار هستیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، بار دیگر از بیمه شدگان و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی درخواست می شود، توجه داشته باشند که هر نوع تماس تلفنی یا مراجعه حضوری افراد یا نمایندگان شرکت هایی با عنوان همکاران سازمان تامین اجتماعی به درب منازل و تقاضای وجه برای ارائه هر نوع خدمتی قطعا کلاهبرداری است و هرگز از سوی این سازمان انجام نمی شود.

یادآور می شود، از اسفند سال گذشته دیگر دفترچه درمانی کاغذی تامین اجتماعی صادر نمی شود و بیمه شدگان و بازنشستگان با ارائه کارت ملی در تمامی مراکز درمانی خدمات لازم را دریافت می کنند و نیازی به ارائه هیچگونه کارتی نیست. بنابراین ادعای تهیه کارت با عناوین محتلف برای دریافت خدمات قطعا اخاذی است و به سازمان تامین اجتماعی ارتباطی ندارد.  بیمه شدگان و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در صورت مواجهه با تماس تلفنی یا مراجعه حضوری افرادی برای دریافت وجه؛ موضوع را به پلیس و مراجع قضایی اطلاع دهند و برای کسب اطلاع بیشتر و دریافت مشورت با مرکز ارتباطات مردمی سازمان تامین اجتماعی با شماره تلفن 1420 تماس بگیرند.