آرشیو یک‌شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰، شماره ۵۳۳۱
مسکن و عمران
۷

ویژه

دستور استاندار برای مسکن مهر تهران

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از دستور استاندار برای پایان پروژه های مسکن مهر استان تهران تا پایان سال 1400 و اعلام برنامه زمان بندی جدید در شهر جدید پردیس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، خلیل محبت خواه مدیرکل راه وشهرسازی تهران، در جلسه شورای مسکن استان تهران گزارشی از آخرین وضعیت مسکن مهر اداره کل، بنیاد مسکن و شهرهای جدید پرند، پردیس و اندیشه ارائه کرد.  وی گفت: تنها در دو شهر جدید پرند و پردیس واحدهای باقی مانده مسکن مهر داریم. در شهر جدید پرند 95 هزار و 745 واحد مسکن مهر تکلیف بوده است که حدود90 هزار واحد تحویل شده و حدود 5هزار واحد باقی مانده است اما پیشرفت در پرند رو به رشد است و تا پایان سال عملیات اجرایی مسکن مهر به اتمام خواهد رسید، همچنین در شهر جدید پردیس  84 هزار و 142 واحد تعهد شهرهای جدید بوده است که 76 هزار و 336 واحد به اتمام رسیده است.  محبت خواه پیشرفت فیزیکی ساخت واحدها در پرند را 98 درصد ولی در پردیس 94 درصد اعلام کرد. همچنین استاندار تهران در ادامه جلسه از مدیران و مسوولان شهر جدید پردیس خواست تا هرچه سریع تر نسبت به ارائه جدول زمان بندی اتمام پروژه ها با افق پایان سال 1400 اقدام کنند.  مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در ادامه افزود: در شهر جدید پردیس 40 هزار و 30 واحد بدون برگزاری مراسم افتتاح در حال تحویل به متقاضیان است.  در این جلسه منصوری استاندار تهران به اداره کل تعاون صریحا دستور داد تا مشکلات تعاونی های مسکن مهر بنیاد مسکن را هرچه سریع تر مرتفع کنند و در جلسه آینده شورای مسکن گزارشی در این خصوص ارائه شود.

هشدار درباره فرسودگی ناوگان مترو

شورای شهر تهران اعلام کرد: قطعا قطارهای فعلی به دلیل فرسودگی و از رده خارج شدن، خطر آفرین هستند و ما این هشدارها را به دولت و شهرداری اعلام کرده ایم. به گزارش خبرگزاری مهر تعداد زیادی از قطارهای مترو نیاز به اورهال دارند، به علاوه به دلیل پایان یافتن عمر مفید قطارها تعداد زیادی از آنها بلا استفاده مانده اند.

 قطعا قطارهای فعلی به دلیل فرسودگی و از رده خارج شدن، خطرآفرین هستند و شورای شهر ما این هشدارها را به دولت و شهرداری اعلام کرده است.  در این گزارش آمده است: به دلیل فرسودگی قطارها شاهد بروز مشکلات متعدد و خرابی آنها هستیم. در صورت عدم اقدام به اورهال یا ورود قطار های جدید نیز این اختلالات و مشکلات شهر بیشتر می شود. در این گزارش با بیان اینکه در حال حاضر تعداد زیادی از اتوبوس ها به دلایل مختلف از رده خارج شده اند، آمده است: در حوزه اتوبوسرانی از 5500 عدد اتوبوس در سال های گذشته، به 2200 اتوبوس رسیده ایم که این امر مشکلات زیادی را برای شهر و مردم ایجاد کرده است. شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه شهرداری بدون کمک دولت نمی تواند تحول چشمگیری در حوزه حمل ونقل عمومی ایجاد کند، تاکید کرد: در این زمینه هشدارهای لازم را داده ایم و دولت باید با کمک خود، رام های مترو و تعداد اتوبوس ها را افزایش و از فشار حمل ونقل عمومی بکاهد.