آرشیو سه‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۱، شماره ۵۴۷۹
بازارچه
۱۹

پس از افزایش قیمت انجام شد : کاهش تقاضا برای روغن و مرغ

دنیای اقتصاد : بسیاری از فروشندگان کالاهایی مانند مرغ و تخم مرغ، ماکارونی و لبنیات عنوان می کنند پس از قطع ارزترجیحی که به تهیه مواداولیه این کالاها اختصاص داشت و قیمت آنها افزایش چشمگیری پیدا کرد، خرید و مصرف آنها نیز کاهش محسوسی داشته است. حالا این اتفاق در مورد انواع روغن های خوراکی نیز به وجود آمده است. موضوعی که مدیرعامل شرکت تعاونی فرآوری روغن و دانه های روغنی آن را تایید کرده است.

علیرضا شرفی در گفت وگو با «ایلنا» در این خصوص گفت: «افزایش قیمت این محصول باعث شد میزان تقاضا برای خرید روغن حدود 30 تا 40 درصد کاهش پیدا کند. در حال حاضر مصرف کنندگان از ذخایر خانگی استفاده می کنند، از این رو ممکن است تا 2 ماه برای تامین نیاز به بازار مراجعه نکنند.»

وی با بیان اینکه در بحث تامین روغن چالشی نداریم، گفت: «فروشگاه های زنجیره ای و واحدهای صنفی مملو از روغن هستند و برخی از مشاهدات میدانی حاکی از این مهم است که بعضی از عرضه کنندگان برای فروش این محصول تخفیف هایی برای خریداران در نظر گرفته اند.» شرفی در پاسخ به این پرسش که آیا تقاضا برای خرید این محصول ریزش پیدا کرده است؟ تصریح کرد: «افزایش قیمت این محصول باعث شد میزان تقاضا برای خرید روغن حدود 30 تا 40 درصد کاهش پیدا کند. در حال حاضر مصرف کنندگان از ذخایر خانگی استفاده می کنند از این رو ممکن است تا 2 ماه برای تامین نیاز به بازار مراجعه نکنند.»

این فعال اقتصادی با اشاره به لزوم مصرف روغن به میزان نیاز، افزود: «مصرف سرانه روغن با احتساب روغن مصرف شده در کیک و کلوچه حدود 5/ 18کیلوست.»

مدیرعامل شرکت تعاونی فرآوری روغن و دانه های روغنی در پاسخ به این پرسش که بعد از اصلاح نظام یارانه ای و افزایش نرخ روغن میزان تقاضا برای خرید روغن های جامد افزایش پیدا کرد؛ آیا سلامت این نوع روغن را تایید می کنید؟ گفت: «پالایش روغن در یک فرآیند انجام می شود و همه مراحل تصفیه روغن تحت نظر سازمان غذا و دارو است و در پروسه تولید همه استانداردها رعایت و تولیدکنندگان مطابق با آن جلو می روند.» همچنین در این رابطه منصور عالی پور، رئیس اتحادیه سراسری فروشگاه های زنجیره ای با بیان اینکه مصرف روغن در کشور بهینه شده است، افزود: «تولید روغن روند متعادلی را به خود گرفته و به عبارت دیگر می توان گفت میزان تولید از مصرف پیشی گرفته است.» به گفته وی؛ عرضه روغن به میزان نیاز صورت می گیرد و چالشی پیش روی کارخانه های تولیدی وجود ندارد.  این فعال صنفی ادامه داد: «بعد از اصلاح نظام یارانه ای و تغییر قیمت این محصول، توان خرید روغن از سوی مصرف کنندگان تقلیل پیدا کرد از این رو میزان تقاضا برای خرید آن کاهشی شد.»

کاهش خرید مرغ

داستان خرید مرغ توسط مصرف کننده هم شبیه بازار روغن است، چراکه در ماه های اخیر با کاهش تقاضا روبه رو بوده است. مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران در گفت وگو با مهر در این خصوص می گوید: «در شرایط فعلی مرغ به نرخ 59هزار و 800 تومان عرضه می شود. تا پیش از این مرغ های عرضه شده به بازار با ارز ترجیحی 4200 تومانی تولید شده بودند. حدود یک ماه است که نهاده موردنیاز تولید مرغ با ارز نیمایی وارد می شود. جوجه ریزی بعد از 21 اردیبهشت ماه با ارز نیمایی صورت گرفته است، بنابراین مرغ زنده و گوشت مرغی که از یک هفته دیگر وارد بازار می شود با ارز نیمایی باید محاسبه شود.»

وی با اشاره به بی ثباتی نرخ مرغ در بازار بیان کرد: «درحال حاضر عرضه و تقاضا باعث شده نرخ مرغ در بازار کمتر از نرخ مصوب باشد. الان تقاضا کم است در نتیجه این محصول زیر نرخ مصوب فروخته می شود. اگر افزایش تقاضا رخ دهد یا تولید کاهش یابد ممکن است نرخ مرغ به بالای 60 هزار تومان نیز برسد که در این صورت اصناف با برخوردهای تعزیراتی روبه رو می شوند.» رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران در پایان ضمن اعلام میزان مصرف مرغ در تهران افزود: «روزانه 1500 تن مرغ در تهران و 7 هزار تن مرغ در سطح کشور توزیع می شود. از زمانی که نرخ جدید مرغ مصوب شده است، حدود 20 درصد کاهش تقاضا داشته ایم.»