آرشیو چهار‌شنبه ۱ تیر ۱۴۰۱، شماره ۲۳۰۵۴
ورزشی
۹

اخبار کوتاه از فوتبال

برادر ماجدی، مربی تیم جوانان شد!

پس از انتخاب صمد مرفاوی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان، او دستیارهای خود را به کمیته فنی فدراسیون فوتبال اعلام کرد که در این بین نام فرشاد ماجدی، برادر میرشاد ماجدی هم دیده می شود.به گفته سرمربی تیم ملی امید، فرشاد ماجدی، حیدر شریفی، امین راستی، مهدی حیدری (مربی دروازه بان ها) و مسعود مقیم (مربی بدنساز) در کادرفنی تیم جوانان حضور خواهند داشت. همگی این نفرات سابقه حضور در تیم های ملی پایه را دارند و البته کمیته فنی هم آنها را تایید کرده است. قرار است پس از مراحل استعدادیابی اولین اردوی تیم جوانان پیش از اعزام به مسابقات کافا 17 تیر در تهران آغاز شود.

رئیس کمیته داوران فوتسال فیفا: ایران کشور دوم من است

پدرو گالان مدرس سمینار دانش افزایی پیش فصل ناظران داوری و داوران فوتسال گفت: از فدراسیون فوتبال برای دعوتم به این برنامه تشکر می کنم. پیش از این قرار بود برای جام اعراب به عربستان بروم. کشورهای عربی هزینه های زیادی می کنند، اما اعلام کردم که در این زمان در ایران هستم و این دعوت را قبول نکردم. در واقع ایران کشور دوم من است. نه تنها همکار؛ بلکه دوستان خوبی از ایران دارم.

توافق استقلال و ساپینتو برای عقد قرارداد دو ساله

مسئولان باشگاه استقلال در چند روز گذشته مذاکرات مفصلی با ریکاردو ساپینتو انجام دادند که این مذاکرات مثبت پیش رفته و به مرحله نهایی رسیده است. مسئولان این باشگاه بر سر کلیات قرارداد، رقم و آپشن ها و... با ساپینتو به توافق رسیده اند و قرار است در صورت توافق بر سر جزئیات باقی مانده، به صورت رسمی مراسم امضای قرارداد او با استقلال برگزار شد قرارداد استقلال با ساپینتو دو ساله تنظیم شده که سال دوم آن مشروط و با رضایت باشگاه تمدید خواهد شد. مسئولان استقلال با توجه به تجربه قرارداد با وینفرد شفر و آندره آ استراماچونی قرارداد سال دوم ساپینتو را در اختیار خودشان گذاشته اند که مورد موافقت سرمربی پرتغالی قرار گرفته است. این مربی همراه خود دو دستیار خارجی می آورد و یک دستیار ایرانی به کادر فنی او اضافه می شود. ساپینتو که 49 ساله است، فصل گذشته سرمربی تیم موریرنسه پرتغال بود. او پیش از این هدایت تیم هایی همچون قاضیان تپ ترکیه، واسکوداگامای برزیل، لیسبون و براگای پرتغال، لژیا ورشوی لهستان، ستاره سرخ صربستان، الفاتح عربستان سعودی برعهده داشت.