آرشیو چهار‌شنبه ۱ تیر ۱۴۰۱، شماره ۶۲۴۳
حوادث
۱۹

کوتاه از حوادث

گردنبندقاپی از بازیکن اسبق پرسپولیس

تحقیقات ماموران کلانتری 134 شهرک غرب برای شناسایی و دستگیری سارق گردنبند بازیکن اسبق پرسپولیس آغاز شد. به گزارش خبرنگار جام جم روز دوشنبه، در محله سعادت آباد تهران دو سارق به پیشکسوت پرسپولیس حمله کردند.  این حادثه در حالی رخ داد که محمدرضا مهدوی خودرویش را پارک کرده بود . او هنگام پیاده شدن از خودرویش در خیابان دادمان در نزدیکی بیمارستان آتیه پایتخت  بود . همان موقع   یک سارق موتورسوار و همدستش که کمی دورتر ایستاده بود به وی نزدیک شدندو گردنبند او را قاپیدند.  پس از این سرقت و گزارش موضوع به پلیس 110، تیمی از ماموران کلانتری 134 شهرک قدس تهران در محل حاضر شده و با ثبت شکایت بازیکن اسبق پرسپولیس و بررسی فیلم دوربین های مداربسته، تحقیقات برای شناسایی سارقان را آغاز کردند تا با دستگیری آنها ابعاد این سرقت و دیگر جرایم احتمالی متهمان فاش شود.  این در حالی است که   تحقیقات نشان می دهد سارقان وی را زیر نظر گرفته بودند و  در فرصتی مناسب این سرقت را رقم زده اند.

سرقت های سریالی از مدارس

سه مرد که با همدستی یکدیگر به مدارس شهرری و اطراف آن دستبرد زده بودند، بازداشت شدند. سرهنگ دوستعلی جلیلیان، فرمانده انتظامی شهرستان ری به جام جم گفت: وقوع چند فقره سرقت از مدارس در محدوده باقرشهر به پلیس گزارش و تحقیقات آغاز شد. در جریان تحقیقات معلوم شد سه مرد در این رابطه مرتکب سرقت ها شده اند که در دو عملیات جداگانه بازداشت شدند. متهمان در جریان تحقیقات اعتراف کردند به 20 مدرسه در سطح شهرری و باقرشهر رفته و تجهیزات و اموال آنجا را سرقت کرده اند.

بازداشت آدم رباهای شرور

پنج آدم ربای شرور که دختری را مقابل نامزدش ربوده بودند، بازداشت و از سوی پلیس شهر مرند در خیابان گردانده شدند. سرهنگ محمد جلیلیان، فرمانده انتظامی مرند استان آذربایجان شرقی به سایت پلیس گفت: وقوع آدم ربایی در یکی از بوستان های شهر مرند به پلیس گزارش شد. تحقیقات اولیه نشان داد پنج نفر در یکی از تفرجگاه ها به یک دختر دانشجو و نامزدش حمله کرده و با ربودن دختر جوان او را مورد آزار و اذیت قرار دادند. متهمان آدم ربا که اهل یکی از روستاهای شهرستان و دارای سابقه شرارت بودند، تحت تعقیب قرارگرفته و درکمتر از 24ساعت شناسایی و بازداشت شدند. آنها با دستور دادستان در سطح شهر گردانده شدند تا درس عبرتی باشد برای مخلان نظم و امنیت عمومی که این اقدام مورد رضایت شهروندان واقع شد.

مرگ دختر نوجوان در عروسی

ضارب دختر 15ساله ای که براثر تیراندازی سهوی در یک مراسم عروسی فوت شده بود، بازداشت شد. سرهنگ سهراب قرقان، فرمانده انتظامی شهرستان شهرضای استان اصفهان به ایسنا گفت: روز دوشنبه 30خرداد امسال به پلیس اطلاع داده شد دختر 15ساله ای در مراسم عروسی شرکت کرده بود که یکی از مهمانان به نشانه شادمانی تیراندازی کرده که به گردن دختر نوجوان اصابت کرده و در بیمارستان فوت کرد. ماموران پاسگاه کهرویه فرماندهی انتظامی شهرضا، فرد ضارب را که از اقوام مقتول بود بازداشت کردند.

اعدام عامل شهادت مرزبانان

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی از اجرای حکم اعدام عامل شهادت دو نفر از مرزبانان هنگ مرزی ارومیه خبر داد. به گزارش دادگستری استان آذربایجان غربی، ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در این باره گفت: فرد محکوم با تیراندازی به سمت مرزبانان کشور موجب شهادت دو مرزبان و مجروح شدن شش نفر از مرزبانان شده بود. پس از طرح این پرونده در دستگاه قضایی و رسیدگی در دادسرا و صدور کیفرخواست و متعاقب آن صدور حکم محکومیت اعدام و تایید و قطعی شدن حکم صادره در دیوان عالی کشور و طی مراحل اجرایی، حکم روز دوشنبه در زندان ارومیه اجرا شد.