آرشیو پنج‌شنبه ۲ تیر ۱۴۰۱، شماره ۵۴۸۱
کدال
۱۱
افشا

افشای اطلاعات دو شرکت بورسی

دنیای اقتصاد : روز گذشته برخی از شرکت های بورسی افشای اطلاعات بااهمیتی در گروه های «الف» و «ب» داشتند که تفسیر و تحلیل آنها می تواند دید روشنی در زمینه فعل و انفعالات بنیادین سهام این شرکت ها ارائه دهد. اهمیت چنین اطلاعیه هایی برای سهامداران، در میزان تاثیرگذاری رویداد بر کل درآمد و هزینه های شرکت هاست که در این برش کوتاه تلاش شده است به آنها پرداخته شود.

«فاسمین»

شرکت کالسیمین روز گذشته در خصوص شایعه منتشرشده با موضوع املاک این شرکت شفاف سازی کرد. «درخصوص موارد مطروحه غیر کارشناسی از سوی برخی افراد غیر مطلع و چگونگی اراضی واقع در شهرک کارمندان و کارگری مورد ادعای شرکت فرآوری مواد معدنی ایران اعلام می دارد:

1) کلیه اراضی موصوف و مورد ادعا مربوط به شرکت کالسیمین است که براساس استنادات مالکیتی و سوابق بینی هیچ گونه واگذاری احتمالی تحت هیچ عنوانی به شرکت فرآوری مواد معدنی ایران صورت نگرفته است.

2) سهامداران مطلع هستند که هرگونه واگذاری اموال و دارایی های شرکت باید طی فرآیند قانونی، کارشناسی، قیمت گذاری و اخذ مجوزها و مصوبات لازم از سوی هیات مدیره شرکت صورت پذیرد که تاکنون هیچ گونه مصوبه یا مجوزی در خصوص واگذاری اراضی به شرکت فرآوری مواد معدنی ایران صادر نشده است.

3) بر فرض محال، چنانچه واگذاری احتمالی زمینی صورت گرفته باشد، باید از سوی شرکت فرآوری مواد معدنی ایران، مبلغ و بهای مورد توافق طی اسناد حسابداری به شرکت کالسیمین پرداخت شده باشد که هیچ گونه مالکیت یا سند حسابداری یا سرفصلی در خصوص این موضوع در حساب های فی مابین اعمال نشده است و موجود نیست. بر این اساس، مراتب فوق برای اطلاع سهامداران به جهت شفاف سازی و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی یا سفته بازی و اثر در قیمت سهم شرکت فرآوری مواد معدنی ایران اعلام می شود که اراضی موصوف کاملا متعلق به شرکت کالسیمین است.

«غبشهر»

 شرکت صنعتی بهشهر هم در قالب یک اطلاعیه به برخی مسائل مطرح شده در فضای مجازی پاسخ گفت. در این اطلاعیه گفته شده است: «در خصوص انتشار شایعه در فضای مجازی مبنی بر فروش روغن های خوراکی به نرخ قبل از تصویب نرخ های جدید و افزایش قابل توجه مبلغ فروش اردیبهشت ماه 1401 نسبت به ماه قبل به اطلاع می رساند، پیرو مصوبه جلسه ستاد تنظیم بازار کشور و انجمن صنفی صنایع روغن نباتی، قیمت روغن خوراکی از تاریخ 22/ 02/ 1401 افزایش یافته، همچنین براساس نامه مورخ 23/ 02/ 1401 معاونت تجارت و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت، کالاهای تولیدشده قبل از تاریخ 22/ 02/ 1401 و بعد از آن تاریخ با قیمت جدید عرضه شده اند.»