یک طرح خوشه بندی دولایه ای پویا و پایدار از خودروها در شبکه های خودرویی اقتضایی

پیام:
چکیده:
VANETها در حقیقت کلاس خاصی از شبکه های اقتضایی متحرک (MANETs) می باشند که چالش های منحصر به فردی مثل سرعت بالا و تغییرات مکرر توپولوژی، این نوع شبکه را متمایز می کند. تحقیقات صورت گرفته در مورد روش های خوشه بندی در VANET نشان می دهد که یک الگوریتم خوشه بندی با گروه بندی مناسب خودروها بسیاری از مشکلات موجود در شبکه های VANET را مرتفع می سازد. ما در این مقاله یک طرح جدید خوشه بندی دولایه ای پویا و پایدار ارائه کرده ایم که با تشکیل خوشه های ثابت در لایه بالایی و خوشه های پویا در لایه پایینی از مزایای هر دو روش خوشه بندی بهره می برد. الگوریتم پیشنهاد شده در فرایند شناسایی اعضا، انتخاب سرخوشه و همچنین نگهداری از خوشه، از هوشمندی و انعطاف پذیری فناوری عامل های نرم افزاری استفاده می کند. ما در فرایند انتخاب سرخوشه، با استفاده از پارامترهای مختلف تعداد همسایه ها، زمان ترک خوشه، سرعت نسبی مناسب و همچنین کیفیت اتصال به سرخوشه ی ثابت، یک معیار ترکیبی جدید تعریف کرده ایم که موجب افزایش ثبات خوشه میگردد. همچنین با معرفی دو روش مجزا در نگهداری از خوشه، الگوریتم خود را برای هر دو سناریوی شهری و بزرگراه مناسب ساختیم. ما کارایی طرح پیشنهادی را نیز در مقایسه با دو روش خوشه بندی موجود ارزیابی کرده و براساس نتایج نشان میدهیم که الگوریتم ما در زمینه مدت زمان سرخوشه بودن خودروها، طول عمر خوشه، تعداد تغییرات خوشه و همچنین سربارهای خوشه بندی، بهتر از دو روش موجود عمل میکند.
زبان:
فارسی
صفحه:
1
لینک کوتاه:
magiran.com/p1394234 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.