انتخاب حسگرهای AUV با استفاده از الگوریتم ALO و شبکه های عصبی

چکیده:
محدود بودن منابع تامین انرژی در زیردریایی های بدون سرنشین یکی از مشکلاتی است که انجام ماموریت های طولانی را محدود می کند. از این رو می توان با انتخاب هوشمندانه ی حسگرها و در نتیجه صرفه جویی در منابع انرژی (باتری ) به حل این مشکل کمک شایانی کرد. برای انتخاب حسگر باید تمامی حالات را بررسی کنیم که انجام این کار مستلزم صرف وقت زیادی است. به همین دلیل استفاده از روش های ابتکاری و فراابتکاری مورد توجه صنعتگران، محققان و پژوهشگران فعال این حوزه قرار گرفت. یکی از روش های فراابتکاری جدید و قدرتمند در بهینه سازی الگوریتم ALO می باشد. این الگوریتم با استفاده از ویژگی خاص خود و همگرایی سریع، قابلیت دستیابی به نتیجه مطمئن تر را داراست. آنچه بدست آمد ضمن تایید توانمندی این الگوریتم در بهینه سازی، مبین توانایی این الگوریتم در زمینه انتخاب حسگر می باشد.
زبان:
فارسی
صفحات:
59 -69
لینک کوتاه:
magiran.com/p1549217 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!