ارزیابی چالش های مدیریتی چاه آزمایی در ایران

چکیده:
چاه آزمایی فرآیندی است که زمینه را برای کسب اطلاعات در مورد مخزن فراهم می کند. چاه آزمایی که از کلیدهای اصلی توصیف صحیح مخزن به حساب می آید را می توان از جنبه های مختلف بررسی کرد. از مهمترین جنبه های بررسی چاه آزمایی، بخش مدیریت است. از سوی دیگر چاه آزمایی در ایران چالش ها و مشکلات مختلفی دارد. در این مقاله چالش های مدیریتی چاه آزمایی در ایران که از طریق مصاحبه با متخصصان صنعت و مطالعه ی منابع علمی حاصل شده بررسی گردیده است. از مهمترین چالش ها نبود بخش تخصصی چاه آزمایی در شرکت ها، ضعف در تعامل بین افراد یا شرکت ها، ضعف در نظارت و مبحث محرمانگی اطلاعات است. برای هر یک از این چالش ها پیشنهادها و راه حل هایی ارائه شده که از جمله مهم ترین آنها توجه بیشتر به نیروی انسانی، بازنگری قراردادها و تخصیص بهینه و متوازن منابع به بخش های مختلف است. همچنین ورود شرکت های معتبر بین المللی به صنعت نفت کشور، ایجاد بانک اطلاعاتی جامع، استفاده از درس آموخته ها و حضور شرکت های داخلی در مجامع علمی بین المللی نیز می تواند در حل چالش های چاه آزمایی موثر باشد.
زبان:
فارسی
صفحات:
38 -44
لینک کوتاه:
magiran.com/p1558423 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.