تاثیر فولاد نرم و تغییرات ضخامت ورق و بررسی ضخامت و جهت قرارگیری الیاف در شکل پذیری و مقاومت نهایی دیوارهای برشی فولادی نیمه مقید تقویت شده با الیاف پلیمری شیشه (GFRP)

پیام:
چکیده:
نوع جدیدی از دیوارهای برشی فولادی که دیوار برشی فولادی نیمه مقید نامیده می شود برخلاف دیوار برشی فولادی سنتی که ورق فولادی به ستون های اصلی سازه متصل است، ورق فولادی به ستون های فرعی که وظیفه تحمل نیروهای پس کمانش ورق را دارند متصل می شود. برای بهبود عملکرد دیوار برشی فولادی نیمه مقید می توان از الیاف پلیمری استفاده کرد. این مقاله تاثیر تنش تسلیم و ضخامت ورق و همچنین ضخامت و جهت قرارگیری الیاف بر دیوار برشی فولادی نیمه مقید تقویت شده با الیاف پلیمری از جنس شیشه (GFRP) را مورد بررسی قرار می دهد. نتایج نشان می دهد استفاده از ورق با تنش تسلیم پایین در سیستم دیوار برشی فولادی نیمه مقید تقویت شده با الیاف، رفتار سیستم را بهبود بخشیده و جذب انرژی و شکل پذیری را افزایش می دهد. بعلاوه افزایش ضخامت ورق سختی داخلی را افزایش داده و در افزایش مقاومت نهایی نسبت به افزایش تنش تسلیم موثرتر است همچنین پارامترهای لرزه ای سیستم پیشنهاد شده با افزایش ضخامت الیاف، تا حد بهینه افزایش می یابند.
زبان:
فارسی
صفحه:
29
لینک کوتاه:
magiran.com/p1734030 
روش‌های دسترسی به متن این مطلب
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 300,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!