الکترولیت ها در سلول های خورشیدی حساس شده به ماده رنگزا بخش اول: الکترولیت های مایع

پیام:
چکیده:
در سال های اخیر سلول های خورشیدی حساس شده به مواد رنگزا به دلیل قیمت ارزان و دردسترس بودن برای تبدیل انرژی خورشیدی به انرژی الکتریکی مورد توجه قرار گرفته اند. سلول های خورشیدی حساس شده به مواد رنگزا دارای بخش های مختلفی بوده که یکی از اجزاء اصلی این افزاره ها، الکترولیت ها هستند. الکترولیت نقش تولید الکترون-حفره برای بازگشت ماده رنگزا به حالت پایه را دارد. یک طبقه مهم از الکترولیت ها، الکترولیت های مایع بوده که معروف ترین آن ها زوج اکسید/کاهش ید/تری یدید است. به طورکلی یک الکترولیت مایع شامل سه جزء اصلی حلال، رساناهای یونی و افزودنی ها هستند. هدف از این مقاله معرفی و تشریح اجزاء الکترولیت های مایع شامل مواد، اجزاء و اتصال آن ها است. درنهایت مختصری درباره چشم اندازها و عملکرد الکترولیت های مایع بحث می شود.
زبان:
فارسی
صفحات:
71 -82
لینک کوتاه:
magiran.com/p1763887 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.