طراحی و شبیه سازی یک مقسم توان فیلتری دوباندی توسط تشدیدکننده های امپدانس پله ای و معرفی روش جدید برای ایجاد صفر انتقال

چکیده:
در این مقاله، یک مقسم توان کوچک با پاسخ فیلتری دوباندی، با استفاده از تشدیدکننده های امپدانس پله ای دو مدی، برای کاربرد WLAN طراحی و شبیه سازی شده است. .تشدیدکننده ی امپدانس پله ای توسط تحلیل مد زوج و فرد مورد بررسی قرار گرفته تا فرکانس های تشدید آن در فرکانس های 4/2 و 2/5 گیگا هرتز و برای کاربرد WLAN تنظیم شوند. همچنین توانسته ایم با معرفی یک روش جدید برای تغذیه تشدید کننده های امپدانس پله ای و با استفاده از تئوری حذف موج، چند صفر انتقال در اطراف فرکانس های تشدید ایجاد کنیم. سپس بخاطر کاهش دادن ابعاد و امکان اجرایی کردن روش تغذیه معرفی شده در ساختار مقسم توان، دو عدد تشدید کننده های امپدانس پله ای به شکل مارپیچی درآمده اند تا در طراحی مقسم توان فیلتری، به کار گرفته شوند. در نهایت به کمک روش های پیشنهادی، مقسم توان فیلتری طراحی شده ، چهار صفر انتقال در اطراف باندهای عبور خود دارد که این امر علاوه بر بهبود گزینش گری فرکانس، ایزولاسیون خارج از باندهای عبور را نیز بالا برده است. مقسم توان فیلتری ارائه شده در این مقاله دارای ابعاد بسیار کوچک λg 14/0 ×λg 15/0 (λg، طول موج هدایت در فرکانس مرکزی باند عبور اول است)، ایزولاسیون بالا بین دهانه های خروجی و عملکرد مناسب در باندهای عبور می باشد.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
13 -20
لینک کوتاه:
magiran.com/p1790673 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.