مروری بر روش های تشخیص خطا و تعیین سرمنشا آن در شبکه های توزیع برق

چکیده:
به مجموعه روش هایی که بعد از بروز خطا، موقعیت خطا را با توجه به شرایط قبل و بعد از خطا تشخیص می دهند، الگوریتم های مکان یابی خطا گفته می شود و بخشی که این کار را انجام می دهد، مکان یاب خطا نامیده می شود. در همین رابطه مفاهیمی چون تشخیص خطا و جداسازی آن و تشخیص خطا و سرمنشا آن نیز در سیستم قدرت مطرح شده است. تا کنون روش های مختلفی به منظور تشخیص خطا و سرمنشا آن در بخش های مختلف سیستم قدرت و نیز تجهیزات آن نظیر ترانسفورماتورها، مبدل ها، خطوط هوایی، کابل های زمینی، فیدرها، مدارشکن ها، رله های حفاظتی، ژنراتورها، توربین ها و غیره معرفی شده است که هر کدام در تکمیل کارهای گذشته، روشی جدید و کارآمدتر را پیشنهاد داده اند. در این مقاله، مطالعه جامعی روی روش های تشخص خطا و تعیین سرمنشا آن در سیستم های توزیع برق ارائه شده است. همچنین دسته بندی و روش شناسی تحقیقات صورت گرفته پیرامون این موضوع در مقالات مختلف، بیان شده است. الگوریتم های تشخیص خطا و تعیین مکان خطا از دو دیدگاه کلی تقسیم بندی شده و ویژگی های هر دسته به صورت کامل تشریح شده است.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
51 -66
لینک کوتاه:
magiran.com/p1790676 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.