ارتقای سطح برنامه ریزی و اجرای فرآیندهای بهبود بهره وری در مخازن نفتی و گازی ایران با استفاده از تحلیل SWOT

پیام:
چکیده:
به دلیل رشد فزاینده ی تقاضای انرژی، استفاده از روش های بهبود بهره وری (IOR) در مخازن امری اجتناب ناپذیر است. از آنجاییکه مخازن نفتی و گازی ایران بازدهی بالایی ندارند در نتیجه استفاده از روش های IOR برای افزایش تولید بسیار سودمند خواهد بود. هدف اصلی از انجام این مقاله ارتقای سطح برنامه ریزی و اجرای فرایندهای IOR در مخازن نفتی و گازی ایران با استفاده از تحلیل سوات (SWOT) می باشد. برای رسیدن به این هدف، از طریق مصاحبه با متخصصین با تجربه ی ایرانی به عنوان روش جمع آوری اطلاعات و همچنین استفاده از مفاهیم تحلیل SWOT، فاکتورهای چهارگانه ی مورد نیاز این تحلیل بدست آمدند. به عنوان بخشی از نتایج این مقاله، حمایت از منابع انسانی برای حضور در همایش ها و کارگاه های بین المللی و همچنین بازاریابی مناسب برای گاز و افزایش تولید و صادرات آن از مهم ترین خروجی های تحلیل SWOTبودند.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحه:
67
لینک کوتاه:
magiran.com/p1795662 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.