مروری بر تکنولوژی سلول های بنیادی

نویسنده:
پیام:
چکیده:
مقدمه

سلول های بنیادی به عنوان سلول های طبیعی در بافت های جنینی و بالغین وجود دارند. مطالعات اخیر در جهت اثبات نقش قوی و قدرتمند سلول های بنیادی در زمینه درمان آغاز شده است. سلول های بنیادی پتانسیل خود تجدیدسازی و تمایز به انواع خاص سلول های سوماتیک را دارند. توانایی آنها برای تولید سلول های جدید در پزشکی، کشف دارو، سلول درمانی و تحقیقات بسیار مهم است. در دهه های گذشته تلاش های بسیار زیادی در جهت یافتن متدهای امن، کم هزینه و پیشرفته کشت سلول های بنیادی انجام شده است. هدف از این مقاله مروری: 1) توضیح کاربرد سلول های بنیادی در پزشکی، کشف دارو، الگوی برداری از بیماری ها و مطالعات سم شناسی است. 2) تهیه خلاصه ای از پیشرفت های اخیر تکنولوژی سلول های بنیادی، مزیت ها و معایب متدهای رایج کشت می باشد.

نتیجه گیری

نتیجه این بحث نشان می دهد که استفاده از روش های کشت جدید میتواند برای استفاده بهینه سلول های بنیادی موثر باشد.

نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
181 -189
لینک کوتاه:
magiran.com/p1886669 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.