تجربه زیسته مدیران و معاونان آموزشی مدارس از لذت خدمت

پیام:
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل (دارای رتبه معتبر)
چکیده:

بهره مندی از کارکنانی با ارائه خدمات باکیفیت و ارزش مدار از عوامل مهم ارتقاء کیفی سازمان می باشد. این خدمت ارائه شده، اگر همراه با لذت از خدمت باشد و رضایت خاطر خود کارمند را به همراه داشته باشد علاوه بر عملکرد بهتر سازمانی، عملکرد بهتر شخصی را نیز به دنبال خواهد داشت. پژوهش حاضر ضمن واکاوی تجارب خدمت کارکنان اجرایی مدارس، ادراک آنان را در مورد حس لذت از خدمت در مدارس مورد برسی قرار می دهد. این مطالعه مبتنی بر رویکردی کیفی و به روش پدیدار شناسانه از نوع توصیفی، با 12 مشارکت کننده از میان مدیران و معاونان زن و مرد مدارس موفق تبریز به روش نمونه‎گیری هدفمند ملاک محور و با انجام مصاحبه های نیمه ساختاریافته صورت پذیرفته است. تحلیل داده ها بر اساس راهبرد هفت مرحله ای کلایزی صورت پذیرفت. تحلیل عمیق روایت‎های شرکت کنندگان، به شناسایی و دسته بندی 4 مضمون اصلی (ساختار محیط خدمت، انگیزه خدمت، ویژگی های شخصیتی، و ارتباط نوع شغل و لذت خدمت) و 9 زیر مضمون (تعامل کارکنان و همکاران، نقش مدیر، محیط آرام و کم تنش، رضایت مراجعان، مسائل مادی و معیشتی، منابع درونی لذت از خدمت، منابع بیرونی لذت از خدمت، دانش آموزان انسان هایی معصوم و دوست داشتنی، و معلمی و قابلیت های پیشرفت آن) منتج شد. نتایج نشان داد که مدیران و عوامل اجرایی مدارس علی رغم وجود مشکلات مربوط به مسائل معیشتی و انتقادات وارده به نحوه مدیریت سیستم آموزش وپرورش ایران، به دلیل ویژگی‎های منحصربه فرد محیط مدرسه، کار کردن و خدمت در آن را دوست داشته و از خدمت به دانش آموزان لذت می‎برند.

زبان:
فارسی
صفحات:
135 -168
لینک کوتاه:
magiran.com/p1894462 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
با عضویت و پرداخت آنلاین حق اشتراک یک‌ساله به مبلغ 700,000ريال می‌توانید 100 عنوان مطلب دانلود کنید!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی نامحدود همه کاربران به متن مطالب تهیه نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.