نقد و معرفی کتاب « نظام انطباق در زبان تاتی، راحله ایزدی فر»

پیام:
چکیده:

این کتاب در سال 1396 از سوی انتشارات فرهنگ ایلیا، در شمارگان 1000 نسخه؛ 200 صفحه، و در قطع و زیری با ‏جلد شمیز در رشت به چاپ رسیده است. آن گونه که از مقدمه این پژوهش برمی آید، این کتاب بخشی از رساله دکتری ‏خانم ایزدی فر، در رشته زبان شناسی همگانی دانشگاه بوعلی سینای همدان است. نگارنده این اثر که آن را تنها مقدمه ای ‏جهت بررسی علمی زبان غنی و کهن تاتی می داند (ص 11) اظهار امیدواری کرده است که «نواقص و کم کوشی هایش ‏عامل و بهانه ای برای تکمیل، مطالعه و تحقیق بیشتر در این حوزه باشد» (همان).‏
در مورد نحو زبان تاتی تحقیقات کمتری به نسبت دیگر بخش ها صورت گرفته است. این کتاب که به نحو تاتی اختصاص ‏دارد، از یک پیشگفتار، سه بخش اصلی و کتاب نامه تشکیل شده است. در بخش اول پیشینه تحقیق در مورد نظام ‏انطباق در زبان تاتی؛ در بخش دوم نظام انطباق در تاتی؛ و در بخش سوم نتیجه گیری آمده است.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
209 -219
لینک کوتاه:
magiran.com/p1948865 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
پرداخت با کارتهای اعتباری بین المللی از طریق PayPal امکانپذیر است.
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.