بکارگیری محدودساز جریان خطا برای کاهش زمان عملکرد رله ها

پیام:
چکیده:
در شبکه های توزیع با جابه جا شدن در سطح شبکه جریان خطا تغییر قابل ملاحظه ای نمی کند و لذا، بهره گیری از رله های اضافه جریان کاهشی در سیستم توزیع چندان کارایی نخواهد داشت. زیرا، اگر در شبکه ای تعداد رله های اصلی و پشتیبان زیاد باشد، سیستم حفاظت با مساله ی انباشتگی زمان عملکرد در رله های بالا دست روبه رو خواهد شد. در این مقاله به نحوه رفع این مشکل با بهره گیری از محدودساز جریان خطا (FCL) در طول فیدر پرداخته شده است و از این نکته استفاده شده است که اگر همزمان با کاهش ضریب تنظیم زمانی (TSM) رله ای، جریان خطای عبوری از آن تغییری نکند، زمان عملکرد رله کاهش خواهد یافت. با توجه به تاثیری که مکان و اندازه ی FCL بر زمان عملکرد رله ها دارد، سناریوهای متفاوتی در پیدا کردن مکان و اندازه ی مناسب برای FCL در شبکه بررسی شده است. نتایج شبیه سازی ها در نرم افزار DigSilent به کمک برنامه نویسی DPL کاهش قابل ملاحظه زمان عملکرد رله ها را در صورت انتخاب مناسب مکان و اندازه ی FCL نشان می دهد.
نوع مقاله:
مقاله پژوهشی/اصیل
زبان:
فارسی
صفحات:
171 -181
لینک کوتاه:
magiran.com/p2040826 
برخی از خدمات از جمله دانلود متن مقالات تنها به مشترکان مگیران ارایه می‌گردد. شما می‌توانید به یکی از روش‌های زیر مشترک شوید:
اشتراک شخصی
در سایت عضو شوید و هزینه اشتراک یک‌ساله سایت به مبلغ 400,000ريال را پرداخت کنید. همزمان با برقراری دوره اشتراک بسته دانلود 100 مطلب نیز برای شما فعال خواهد شد!
اشتراک سازمانی
به کتابخانه دانشگاه یا محل کار خود پیشنهاد کنید تا اشتراک سازمانی این پایگاه را برای دسترسی همه کاربران به متن مطالب خریداری نمایند!
توجه!
  • دسترسی به متن مقالات این پایگاه در قالب ارایه خدمات کتابخانه دیجیتال و با دریافت حق عضویت صورت می‌گیرد و مگیران بهایی برای هر مقاله تعیین نکرده و وجهی بابت آن دریافت نمی‌کند.
  • حق عضویت دریافتی صرف حمایت از نشریات عضو و نگهداری، تکمیل و توسعه مگیران می‌شود.
  • پرداخت حق اشتراک و دانلود مقالات اجازه بازنشر آن در سایر رسانه‌های چاپی و دیجیتال را به کاربر نمی‌دهد.